Deutschland Cup - Německo vs Rusko "B"

DEUTSCHLAND CUP: Den první - Překvapující výhra Slovenska a B-týmu Ruska

V německém Augsburgu se včera konaly první zápasy Deutschland Cupu 2017. Předtím, než se domácí celek trenéra Marco Sturma představil před publikem v Curt - Frenzel aréně, se prezentoval slovenský výběr.

Soupeřem Slovenska byla Amerika, která měla problémy se startem do zápasu. Na ledě to vypadalo, jako by se celek vedený Tonym Grantem setkal pár minut před utkáním. "Domácí" Spojené státy nezačaly vůbec dobře. Amerika byla aktivní, nedostala se ale do větších šancí. Úplně jinak to vypadalo na druhé straně. Slovensko se v šesté minutě dostalo k první střele a ihned šlo do vedení. Patrick Lamperl nahodil nenápadně z modré čáry a radoval se z prvního gólu.

I ve druhé třetině se hrál podobný hokej, hra byla velmi vyrovnaná. Slyšet vůbec nebylo fanoušky ze Slovenska, kteří se na duel přijeli podívat. V jedné chvíli se Marku Hovorkovi povedlo překonat fantastickým zákrokem Davida Leggia a Slováci slavili dvougolové vedení. USA mělo nadále velké problémy s tím dostat se do zápasu, a tak to vypadalo, že se našim soupeřům podaří zápas kontrolovat až do konce.

V poslední třetině však nastalo velké drama. Slovensko se snažilo dvougolové vedení ubránit. Trenéři a hráče určitě nepočítali s tím, že budou muset čelit dvakrát přesilovce 5 na 3. Bobby Sanguinetti se nakonec prosadil. Víc se ale za Jana Laca nedostalo. Amerika prohrála úvodní utkání se Slovenskem 1:2.

Ruský B-tým porazil Německo

V prvním zápase Deutschland Cupi nasázeli Rusové svému soupeři tři góly, ten druhý se B-týmu dařilo ještě lépe. Ruský celek se do vedení dostal už v první minutě, Němcům se však záhy podařilo vyrovnat, a utkání dokonce otočit na 2:1. Více puků za záda brankářova soupeře se však našim západním sousedům nepovedlo. Rusko ve druhé třetině skórovalo čtyřikrát a šlo do vedení 2:5. Celek Marca Sturma se snažil něco se zápasem udělat, ale nepodařilo se mu to. Sergei Shumakov, Ilya Mikheyev a Evgeny Ketov zvýšili na vysoké a finální skóre 2:8.

Dnes odpoledne se s Německem střetne slovenský tým. Od 19:30 hodin se pak můžeme těšit na šlágr turnaje mezi Ruskem a USA. (ow)

Deutschland Cup - USA vs Slovensko Zdroj: Birgit Eiblmaier