Motor vs Ústí nad Labem

Druhá vysoká prohra pro Ústí nad Labem za sebou

Ústí nad Labem v posledních dvou zápasech zaznamenalo kruté a dosti vysoké porážky. Nejprve od Českých Budějovic a dnes od jestřábů z Prostějova.

Vyprodaná Budvar aréna sledovala v sobotu 18. 11. zápas mezi Motorem a Ústím nad Labem. První branku vstřelili hosté, když se do takřka samostatného úniku dostal Pavel Smolka, který překonal českobudějovického gólmana. Byla to jediná branka hostů. Hráči do dalších dvou třetin nastoupili úplně v jiné pohodě, než tomu bylo v první třetině a vyprodaná Budvar aréna mohla hlasitě jásat. Dvěma góly se blýskl domácí benjamínek, šestnáctiletý Matěj Toman. Dva přesné zásahy si taktéž připsal Filip Vlček. Trenér Marian Jelínek tak od svých svěřenců dostal k narozeninám nejlepší možný dárek v podobě vítězství 7:1.

Bohužel pro Ústí nad Labem se podobný kousek povedl v dnešním kole Prostějovu. Výjimkou byl fakt, že se jako první dostal do vedení Prostějov, který už po první třetině vedl 3:0. Ve druhé části obě mužstva vstřelila po jedné brance a pro domácí to byla jediná branka v celém zápase. Naopak hosté ve třetím dějství spustili kanonádu ve formě pěti branek. Prostějov nakonec porazil Ústí 9:1.

Ústí nad Labem po dvou odehraných zápasech mají na svém kontě dvě vstřelené branky a šestnáct inkasovaných, což není vůbec lichotivá bilance. Uvidíme, jestli se dočkáme nějaké výrazné změny, či nikoliv.

Autor: M. V.