neuznaný gól Česko vs Kanada 2015 MS

EHT: Češi ve druhém utkání na turnaji vyzvou nebezpečnou Kanadu

Češi v pátek 15. prosince sehrají v rámci turnaje Channel One Cup druhé utkání. Tentokrát se proti nim postaví nebezpečná Kanada, se kterou se český tým v posledních letech dost trápí.

DUEL S FINSKEM

Ve středu v rámci tohoto turnaje Češi sehráli utkání proti Finsku. Od prvních minut měli z výhry více Finové. Po čtyřiceti minutách vedli 2:0. Ve třetím dějství se ale čeští hráči jakoby probudili a začali svého soupeře tlačit do úzkých. Největší zásluhu na konečném vítězství v prodloužení měl Martin Růžička, který vstřelil všechny tři branky České republiky.

CESTA DO MOSKVY

Před odletem z Prahy do Moskvy měli hráči ještě jeden trénink, po němž po 15 hodině odletěli do Moskvy.  Hokejisté byli nakonec spokojeni za výsledek, který odehráli proti Finům. I když byly první dvě třetiny katastrofální, měli během letu do Ruska fantastickou náladu.

DALŠÍM SOUPEŘEM BUDE KANADA

Kanada taktéž ve středu odehrávala v rámci Channel One Cupu utkání, ve kterém se střetla s Jižní Koreou. Ta hráče v první třetině zaskočila, když ji vyhrála 2:1. Zbytek zápasu javorové listy dominovaly a nakonec Jižní Koreu porazily 4:2.

Češi se v posledních letech s Kanadou trápí, naposled je Česká republika porazila 18. května 2010 na Mistrovství světa v Německu v osmifinálové skupině F 3:2. Od té doby se tyto dva celky střetly ještě osmkrát a Kanada byla vždy tím lepším týmem.

Do následujícího utkání, které se odehraje v rámci turnaje Channel One Cupu, se do branky postaví Pavel Francouz. Uvidíme také hned několik změn v soupisce. Nebudou hrát Jordán, Šulák, Holík. Růžička bude ve stejné lajně s Mertlem.