Kanada: Rusko

EHT: Kanada na turnaji utrpěla druhou porážku v řadě

V sobotním odpoledním utkání Channel One Cupu proti sobě nastoupili hráči Kanady a Ruska. Napínavé utkání, ve kterém byla první branka vstřelená až ve třetí minutě, nakonec ovládli Rusové. Javorové listy porazili 2:0.

Kanada vyhrála úvodní vhazování a Robinson okamžitě svůj pohyb nasměroval to útočného pásma, kde zkusil své štěstí, ale Košečkin byl pozorný.

V polovině první třetiny bylo k vidění několik velmi zajímavých šancí. Nejprve měl Vey šanci zasunout puk do odkryté branky, ale ruský gólman se včas přesunul na své místo. Poté si i Rusové vytvořili šanci, kdy Gusev vystřelil z mezikruží, ale Scrivens předvedl fantastický zákrok.

Po první periodě byl stav nerozhodný 0:0.

Úvodní sestavy:

Rusko: Košečkin (I. Sorokin) – Vojnov, Gavrikov, Chafizullin, Kiselevič, Marčenko, Nestěrov, Ljubuškin, J. Jakovlev – Grigorenko, Šalunov, Kovalčuk – S. Plotnikov, Andronov, Kalinin – Kaprizov, Šipačov, N. Gusev – Ketov, Kablukov, Ničuškin
Kanada: Scrivens (Brust) – Lee, M. Robinson, Ch. Genoway, Noreau, Gragnani, Elliott, Lalonde – R. Bourque, Roy, Kozun – Wolski, Ellison, Parenteau – Talbot, Vey, Howden – Klinkhammer, O'Dell, Garbutt – Frattin, Beck

Ve druhé třetině měli k dispozici Kanaďané tutovku, když se jeden hráč dostal k odraženému puku, ale místo radosti slyšel jen zvuk tyčky Kosečkinovy branky.

Svůj um předvedl také Scrivens, který si našel Gusevovu střelu na hranici brankoviště, kterou dokázal zneškodnit svými betony. A ani po čtyřiceti minutách diváci stále neviděli branku, i když oba týmy měly několik vyložených šancí, ale oba gólmani opravdu předváděli neskutečné zákroky.

Z prvního gólu se radovali ve 43. minutě Rusové, když Nestěrov využil přesilovou hru. Střelec vyslal z levého kruhu pro vhazování dělovku, která prošla až do kanadské branky.

Krásná kombinace dvou ruských hráčů a na konci ještě preciznější branka. To předvedl Gavrikov, který poslal puk zpět na Plotnikova, který přesně zakončil. Scrivens se nestačil přesunout včas a Rusko vedlo 2:0.

V závěru třetího dějství Kanada zkusila své štěstí v šesti, měla obrovský tlak, ale žádná další branka nepadla a tak se Rusové radovali z výhry nad Kanadou.

Branky a nahrávky: 43. Nestěrov (Grigorenko, N. Gusev), 50. S. Plotnikov (Gavrikov)

Autor: M. V.