Deutschland Cup - Slovensko vs Rusko "B"

EHT: Sborná ovládla další zápas a také celý turnaj Channel One Cup

Domácí na Channel One Cupu sehráli poslední utkání, tentokrát proti Finům. Utkání začalo v 15hodin v Ledovyj Dvarjec. Sborná Finy téměř k ničemu nepustila a zaslouženě vyhrála 3:0.

Úvodní sestavy:

Rusko: I. Sorokin (Košečkin) – Vojnov, Gavrikov, Zub, Chafizullin, Marčenko, Nestěrov, Ljubuškin, J. Jakovlev – S. Plotnikov, Kalinin, Kovalčuk – Tělegin, Andronov, Grigorenko – N. Gusev, Šalunov, Kaprizov – Ničuškin, Kablukov, Ketov – Širokov.

Finsko: Koskinen (Rämö) – Mikkola, V. Lajunen, Ohtamaa, Riikola, Virtanen, Hakanpää, Jokipakka – Hartikainen, Kemppainen, Junttila – Manninen, Kontiola, Korpikoski – Ikonen, Ruohomaa, Savinainen – Anttila, Koskiranta, Pihlström – Puustinen

Atmosféra v Ledovém paláci byla jedna z nejhlučnějších na celém turnaji. Jako první se do útoku dostali Finové, ale dlouhý pas nezachytili a rozhodčí musel odpískat zakázané uvolnění.

V deváté minutě se vedení ujali Rusové, když druhá formace vytvořila nečekaně velký tlak, ze kterého nakonec vstřelili branku. Andronov přesně zakončil mezi betony finského gólmana.

Sborná se o chvilku později dostala do dvoubrankového trháku, když Šalunov nahrál Gusevovi, který přihrávku opětoval. Šalunov následně vystřelil tvrdou a především přesnou střela, která se vešla do růžku Koskinenovi branky.

Finsko se v závěru první třetiny snažilo se stavem něco udělat, ale ruský gólman byl proti a vždy byl na svém místě.

Na začátku druhé třetiny se do větších šancí dostali domácí, když Ketov ujel ve vlastním oslabení na finského gólmana, na něhož zkusil bekhendový blafák. Koskinen však dokázal šanci zneškodnit.

Domácí dále předváděli krásnou kombinační hru, když Gusev přihrál na Kaprizova, který pálil z mezikruží, ale opět finský gólman se včas přesunul na své místo.

Ke konci druhé periody si Rusové zahráli přesilovou hru, když se Finové provinili hrou v šesti, ale nedokázali ji využít. Vzápětí na to si také zahráli početní výhodu hráči Suomi, ale ani oni branku nevstřelili a po čtyřiceti minutách by stav stále příznivější pro Rusko.

Největší šanci Finska ve třetí třetině měl Koskiranta, který v čase 44:21 zkusil své štěstí z mezikruží, ale jeho pokus těsně minul ruskou branku.

V závěru třetího dějství zkusili své štěstí Finové v šesti bez brankáře, ale ze vstřelené branky se radovali Rusové, když do prázdné klece pečetil výhru Valerij Ničuškin. Rusové tak vyhráli nejen zápas, ale také celý turnaj Channel One Cup.

Branky a nahrávky: 9. Andronov (Zub), 13. Šalunov (N. Gusev), 60. Ničuškin (Grigorenko).

Autor: M. V.