Hokej - ELH - Třinec vs Chomutov

ELH: ČTVRTFINÁLE – Bitka! Schleiss se porval s Jánošíkem.

Dnes jsme mohli vidět také čtvrté zápasy sérií Plzeň vs Liberec a Chomutov vs Třinec. Oceláři se Škodovkou se snažily své série vyrovnat, což se jim nepovedlo.

HC ŠKODA PLZEŇ 0:4 BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Stav série: Liberec 3:1 Plzeň

V Plzni se dnes odehrál další zápas série mezi Škodovkou a Tygry z Liberce. Už ve třetí minutě měl Valský na hokejce gól, ale v úniku nevyzrál na domácího gólmana. To však hostům vůbec nevadilo, jelikož o pár minut později se podařilo Vladimíru Svačinovi otevřít skóre zápasu. Poté dostal Liberec příležitost si zahrát přesilovou hru, kterou využil. V samotném závěru třetiny ještě Roman Will výtečným zásahem zneškodnil střelu Miroslava Indráka. Do kabin odcházelo liberecké mužstvo s vedením 2:0. V prostřední části branka nepadla. Naopak další dvě jsme mohli vidět ve třetí periodě, když se prosadil v dvojnásobné přesilové hře Branko Radivojevič. Na konečných 4:0 dal branku Lakatoš, který šikovně strčil hokejku do střely. V posledních minutách jsme mohli vidět férovou bitku mezi Schleissem a Jánošíkem. Nakonec mužstvo trenéra Filipa Pešána nedopustilo žádné drama. Roman Will si připsal první nulu v play-off.

Diváci: 7 028

Branky a nahrávky: 5. Svačina (Valský, Vantuch), 12. P. Jelínek (Bulíř, R. Šimek), 43. Radivojevič (Bulíř), 54. Lakatoš (Ševc, Svačina)

PIRÁTI CHOMUTOV 2:1pp HC OCELÁŘI TŘINEC

Stav série: Třinec 1:3 Chomutov

Chomutov dnes sehrál další vyrovnaný zápas proti Třinci. Do vedení se dostali ve 29. minutě hosté, když se trefil Dravecký. O pět minut později se však Chomutovu podařilo skóre vyrovnat. Tento vyrovnaný stav vydržel až do závěrečné sirény základní hrací doby. Třetí utkání ze čtyř zápasu dospělo až do prodlužení, ve kterém nakonec zvítězili domácí, kteří ke konci využili dlouhou přesilovou hru pět na tři. O branku se postaral Valach. Viděli jsme také pár omylů ze strany rozhodčích například neuznaná branka či špatně neodpískaný ofsajd. To však nic nemělo na tom, že je Chomutov po dnešní výhře jen krůček od vyřazení Třince a postupu do semifinále ELH.

Diváci: 5 126

Branky a nahrávky: 34. Rutta (Sklenář, Huml), 80. Valach (Huml, Vondrka) - 29. Dravecký (Martin Růžička)