ELH- ČTVRTFINÁLE- Brno zvládlo první zápas, raduje se také Litvínov

Dnes začaly první čtvrtfinálové boje. Proti sobě se dnes postavily 4 týmy. První dvojici obstarala Sparta s Brnem a druhá Mountfiled proti Litvínovu. Dnes dokázaly zvítězit hostující týmy.

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ: HC VERVA LITVÍNOV 1:3

Stav série: 0-1

První čtvrtfinálovou sérii rozehrály týmy Mountfield a Litvínov. Do utkání vstoupil lépe Hradec a už v 8. minutě se radoval z gólu. Jaroslav Bednář obkroužil bránu a poté nahrál volnému Kukumbergovi, který bekhendem vystřelil přesně. Hradec vedl 1:0. Na konci první třetíny bylo srovnáno. Kubát vystřelil a Rybýr vykopl střelu mimo bránu. Dorážky se chopil Lukáš Válek a vyrovnal hru. Na další gól jsme museli čekat až do poloviny druhé třetiny. Litvínov se dokázal trefit v oslabení. Verva se v oslabení dostala do přečíslení, které zužitkovala v gól. Trefil se František Lukeš. Po druhé třetině tak vedla Verva 2:1. Ve třetí třetina svůj náskok Verva navýšila již na 3:1. Velkou hrubku brankáře, který nezpracoval puk, využil úplně volný Rostislav Martynek, který překonal Rybára. Hradec dokázal ještě snížit na 2:3 zásluhou lotyšského hokejisty Andrise Džerinše, který z levého kruhu trefil přesně bránu Januse. Do konce hry zbývalo 20 sekund a to se nestalo už nic. První bod v sérii tak získali hokejisté Litvínova.

Diváci: 6890 (vyprodáno)

Branky a nahrávky: 8. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Gregorc), 60. Džerinš (Šimánek) – 19. Válek (Kubát, J. Doležal), 32. Lukeš, 51. Martynek (K. Pilař)

HC SPARTA PRAHA: HC KOMETA BRNO 2:3

Druhý dnešní čtvrtfinálový zápas nabídl parádní podívanou. Diváci byli svědky krásného hokeje, který v naší lize možná chyběl. Na začátku první třetiny byl vyloučen Tomáš Bartejs z Komety za zdržování hry. O minutu později byl vyloučen opět hráč Komety, tentokrát Michal Gulaši, za stejný prohřešek jako Bartejs. Sparta tak měla minutu přesilové hry 5 proti 3. Přesilovou hru se jim podařilo využít. Volný kotouč vzal Vrána, který objel bránu a vrátil puk před bránu, kde byl volný Jaroslav Hlinka.

O dvacet sekund později se domácí radovali opět. Pražané vyhráli v útočném pásmu buly. Puk se dostal na modrou čáru na volného Řepíka, který vypálil jedovku na bránu. Puk se zastavil až v bráně. Sparta vedla 2:0. Další gól jsme v první třetině neviděli. Ještě v první třetině jsme však byli svědky události, kdy musel rozhodčí opustit hrací plochu. Toho totiž nešťastně trefil hokejkou sparťanský hráč. První třetina se musela dohrát pouze s třemi rozhodčími. Brno dokázalo snížit na rozdíl jediné branky ve 22. minutě. Trefilo se z přesilové hry. Vincour nejdříve z kruhu pálil na bránu, Pöpperle ránu jen vyrazil. Volného kotouče se chopil Vojtěch Němec, který ho poslal do brány.

Poté jsme viděli šance na obou stranách. Brankáři převáděli parádní zákroky a drželi své týmy nad vodou. V čase 31:31 se Richard Nedomlel vracel z trestné lavice a ošklivě atakoval zezadu nic netušícího Kováčika. Po tomto ataku se strhla bitka. Trest do konce utkání obdržel Richard Nedomlel a navíc také trest 2+2+10 minut, dále obdržel trest Tomáš Vincour 2+2+10 minut, Brno hrálo pětiminutovou přesilovku pět na čtyři. Mělo tak početní výhodu, ale tu nedokázali využít. Dlouho jsme branku neviděli, až ve třetí třetině, kdy Brno dokázalo vyrovnat. Martin Nečas dokázal vyrovnat hru na 2:2, což byl jeho vůbec první gól v playoff. O pár minut šla Kometa do vedení 3:2. Zohorna před brankářem nahrál puk na volného Alexandra Malleta, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Brno bylo v euforii. Spartě nezbývalo nic jiného, než zkusit hru bez brankáře. Pöpperle byl odvolán na střídačku a Sparťani to zkoušeli v šesti proti pěti. Sparta se snažila, měla obrovský tlak v útočném pásmu, ale už to nešlo. Brno tak vede v sérii 1:0.

Diváci: 11 517

Branky a nahrávky: 5. J. Hlinka (P. Vrána, Kumstát), 5. P. Vrána (Řepík, J. Hlinka) – 23. V. Němec (Vincour, J. Krejčík), 56. Nečas (J. Krejčík, M. Erat), 57. Mallet (H. Zohorna, Bartejs)