Brno vs Sparta - Hokej

ELH: Čtvrtfinále – Hradec Králové sérii vyrovnal, Brno vede 2-0

Dnes byly na programu další čtvrtfinálové zápasy. Sparta na domácím ledě přivítala Brno a Hradec Králové Litvínov. První čtvrtfinálový zápas vyšel hostujícím celkům.

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ 3:0 HC VERVA LITVÍNOV

Stav série: Hradec Králové 1:1 Litvínov

Série pokračovala druhým zápasem v Hradci Králové. Hradec, který ve včerejším zápase prohrál, na dnešek zmobilizoval síly, což se jim vyplatilo. Ve 3. minutě dostali první trest domácí, ale při hře v oslabení měli dost šancí. Pickard přihrál Knotkovi, ale nakonec Janus vytáhl parádní zákrok. Domácí diváci byli nabuzení a hnali svůj tým dopředu. První branku viděli až ve 14. minutě, kdy se trefil Gregorc. Po první třetině domácí vedli 1:0. Do druhé třetiny opět vstoupili lépe hráči Mountfieldu, jelikož se ve dvacáté první minutě prosadil Džerinš. O dalších jedenáct minut později navyšoval Knotek na konečných 3:0. Ve třetí třetině byli po sobě vyloučeni Sklenička a Černý a Hradec Králové si zahrál přesilovku pět na tři. Nevyužili ji. I Litvínov měl příležitost si zahrát dvojnásobnou početní výhodu, kterou taktéž nevyužil. Konec zápasu doprovázelo mnoho potyček a bitek. Rybár nakonec udržel čisté konto a Hradec Králové zvítězil 3:0 a vyrovnal sérii na 1:1. Série se stěhuje pod Krušné hory!

Diváci: 6211

Branky a nahrávky: 14. Gregorc (Bednář), 21. Džerinš (Picard), 32. Knotek (Köhler)

HC SPARTA PRAHA 2:3pp HC KOMETA BRNO

Stav série: Sparta 0:2 Brno

Sparťané na domácím ledě již po druhé přivítali Brno v rámci čtvrtfinálové série. V první třetině měli větší převahu Pražané. V sedmé minutě otevřel skóre Michal Řepík. Předvedl výstavní střelu po krásné přihrávce od Cingela. Bylo k vidění mnoho dalších příležitostí, se kterými si poradili gólmani.

V patnácté minutě se prosadil mladíček Martin Nečas, který povedeným blafákem vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později, si Sparťané vzali jednobrankové vedení zpět. O druhý gól se zasloužil Petr Kumstát, který učebnicově vyřešil situaci dva na jednoho.

Druhá třetina byla velmi vyrovnaná a viděli jsme mnoho strkanic, ale gól nepadl, i když se oba týmy snažily něco se skórem udělat. V čase 31:18 Pöpperle nadvakrát zlikvidoval samostatný únik soupeře a až do 45. minuty držel vedení.

V tomto čase se Sparťané srazili u červené čáry, Mallet neváhal, ujal se touše a ufrnkl obraně. Krásným blafákem překonal bezmocného Pöpperleho. Tuto vyrovnávající branku navíc Brno vstřelilo v oslabení. Za nerozhodného stavu 2:2 skončila třetí třetina a následovalo prodloužení, které trvalo něco mílo přes tři minuty. V čase 63:06 se trefil Jozef Kováčik. Po buly se kotouče zmocnil práve Kováčik, který vystřelil od modré čáry Černý pryž prošel gólmanovi u bližší tyče pod lapačkou. Brno si tak z Prahy na domácí led přiveze dva body.

Divací: 13003

Branky a nahrávky: 7. Řepík (Cingel), 17. Kumstát (Forman, Pech) – 15. Nečas (H. Zohorna), 45. Mallet, 64. Kováčik (Zaťovič)