hokej - Kometa Brno

ELH- ČTVRTFINÁLE- Kometa smetla Spartu 4-0 na zápasy, Hradec je zápas od postupu

Dnes byly na programu další čtvrtfinálové boje. V tom prvním si Kometa poradila se Spartou a postoupila do semifinále. Ve druhém zápase se více dařilo Hradci, který zvítězil v Litvínově 2:1.

HC KOMETA BRNO: HC SPARTA PRAHA 4:1

Stav série: 4-0

Kometa vlétla do utkání opravdu rychle. Už v první minutě dostal domácí tým do vedení 1:0 Haščák. Sparta dokázala odpovědět na konci šesté minuty. Pech dokázal prostřelit Čiliaka pod horní tyč. Bylo srovnáno na 1:1. Čtyři minuty před koncem první třetiny však Kometa udeřila znova. Po skvělé sehrané situaci našel Gulaši před brankou volného Vojtěcha Němce, který překonal Pöpperleho bekhendem. O dvě minuty opět Vojtěch Němec vstřelil gól a Kometa vedla 3:1 po první třetině. Kometa ve druhé třetině nepolevila a vsítila další gól. Po chybě obraně zajel do pásma Vojtěch Němec, který po nepovedené střele objel bránu a překonal Pöpperleho po třetí. Němec dosáhl hattricku. Čepice a šály padaly na ledovou plochu. V prostřední třetině trefilo Brno ještě dvě tyčky. V závěru druhé třetiny exceloval domácí brankář Čiliak. Třetí třetina nám branku nepřinesla a Sparta tak prohrála 1:4. Kometa tak postoupila do semifinále po neuvěřitelné sérii 4-0 na zápasy.

Diváci: 7 700 (vyprodáno)

Branky a nahrávky: 2. Haščák (Kováčik, M. Kvapil), 17. V. Němec (M. Kvapil, Gulaši), 19. V. Němec (Haščák), 27. V. Němec (M. Kvapil) – 7. Pech (Deveaux, Gernát)

HC VERVA LITVÍNOV:  MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ 1:2

Stav série: 1-3

Do vedení se nejprve dostali hosté a otevřeli tak gólový účet zápasu. Prvním střelcem se stal Šimánek, který se trefil v závěru první třetiny. To bylo v první třetině vše. Ve druhé periodě však domácí vyrovnali a to díky Hüblovi. Ten se dokázal prosadit v oslabení. Moc šanci jsme v prostřední části hry neviděli a tak byl stav po druhé třetině 1:1.  Třetí třetina nám nabídla pouze jeden gól a to ze strany hostujícího celku. Vítězný gól tak vstřelil Rastislav Dej, který dostal přesný pas od Bednáře. Domácí fanoušci ovšem protestovali za špatně odpískaný verdikt. Domnívali se totiž, že Dej byl již v pásmu, když dostal přihrávku od Bednáře. Podle záběrů však bylo vše v pořádku. Domácí hokejisté se snažili vyrovnat zápas, ale to se jim nepodařilo. Hradec Králové tak vede v sérii 3-1 a je zápas od postupu do semifinále.

Diváci: 6 011

Branky a nahrávky: 25. V. Hübl (F. Pavlík) – 20. Šimánek (Köhler, T. Knotek), 54. Dej (Jaroslav Bednář, Gregorc)