ELH: ČTVRTFINÁLE – Piráti roztavili ocel, Tygři zastrašili Indiány

Dnes začaly druhé čtvrtfinálové boje. Proti sobě se dnes postavily 4 týmy. První dvojici obstaral Třinec s Chomutovem a druhou Liberec proti Indiánům z Plzně. První bod v sérii mají Chomutov s Libercem.

HC OCELÁŘI TŘINEC 0:2 PIRÁTI CHOMUTOV

Stav série: Třinec 0:1 Chomutov

Piráti odjeli k prvnímu zápasu čtvrtfinále do Třince, kde se střetl s tamními Oceláři. Třinec v prvních minutách ukazoval, kdo je papírovým favoritem a svého soupeře několikrát na několik minut uzavřel v jejich obranném pásmu. V osmé minutě se dokonce domácí dostali do slibné šance při přesilové hře, ale Martin Růžička jen otřel boční síťku Lacovy brány. Po přesilové hře se do šance dostali hosté, kteří protáhli Hrubce. V šestnácté minutě se v přesilové hře trefil Michal Vondrka, který velmi rychle zakončil. I přes inkasovanou branku se Oceláři snažili vyrovnat, ale marně. Po první třetině hosté vedli 1:0. Do druhé třetiny Chomutov jednoznačně dominoval. Ihned po úvodním buly se Humlovi podařilo protečovat Ruttovo nahození a puk skončil v bráně. Hosté se radovali. Rozhodčí si však tento velmi sporný moment šel zkontrolovat. Rozhodčí opravdu velmi dlouho debatovali, ale nakonec gól neuznali. Nadále však hosté nepovolovali ze svého tlaku, což se jim nakonec vyplatilo, jelikož ve 25. minutě bleskově využili další přesilovou hru, když Huml vyhrál vhazování a puk skončil na Ruttově hokejce, který vstřelil na bránu, kde tečoval Michal Poletín, který navýšil na 2:0. Ve třetí třetině se Oceláři snažili a snažili, ale stoprocentní Laco nechyboval. Čisté konto mu vydrželo až do konce úvodního zápasu. Piráti tak roztavili nejen Oceláře, ale také celou WERK Arénu a ujímají se vedení ve čtvrtfinálové sérii.

Diváci: 4978

Branky a nahrávky: 16. Vondrka (Rutta, Huml), 25. Poletín (Rutta, Huml)

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:1 HC ŠKODA PLZEŇ

Stav série: Liberec 1:0 Plzeň

Bílí Tygři sehráli první zápas play-off na jedničku a ani po delší pauze nezapomněli, jaký hrají styl. První šanci si však vytvořili plzeňští hokejisté. Kubalík najel do útočného pásma v plné rychlosti a vyslal tvrdou a hodně nepříjemnou střelu. Lašák však viděl dobře a střelu pokryl. Tygři pak soupeře uzavřeli a tlačili, jak se dalo. Přibližně v osmé minutě se do šance dostal po šťastném odrazu Radivojevič, který vymetl šibenici u bližší tyče plzeňského gólmana. O několik málo minut později se celý liberecký kraj radoval z druhého gólu, když se trefil Jakub Valský. Útočník Severočechů neměl se zakončením problém. Ke konci první dvacetiminutovky měla Plzeň šanci, ale liberecký gólman  Kratěnovi kotouč na poslední chvíli vypíchl. Stav po první periodě byl 2:0 pro domácí. Do druhé třetiny vešli Západočeši velmi aktivně. Největší šanci si vytvořil Indrák, ale opět byl gólman na svém místě. Další branka padla až ve 48. minutě, kdy se trefil Stach a snížil na rozdíl jediného gólu. Po této brance se hra začala přiostřovat a rozhodčí byli nuceni trestat jakýkoliv náznak faulu. To se ne všem líbilo. Poslední slovo však měli domácí. Místo drama přišlo rozuzlení celého zápasu. Radivojevič vystřelil od modré čáry, Michal Bulíř jen uklidil puk, který poskakoval v brankovišti. I přes to, že Plzeň zkusila hru bez gólmana, Liberec si vedení pohlídal a získal tak první výhru v sérii.

Diváci: 7 419

Branky a nahrávky: 8. Radivojevič (Lakatoš), 12. Valský (Svačina, Vantuch), 51. Bulíř (Radivojevič, Ševc) – 48. Stach (P. Kadlec, Lev)