ELH: Čtvrtfinále - Plzeň i Třinec mají první vítězství v sérii

Dnes pokračovaly dvě další série. První dvojici utvořila Plzeň s Libercem a druhou Chomutov s Třincem.

HC ŠKODA PLZEŇ 6:3 BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Stav série: Liberec 2:1 Plzeň

Napínavý zápas jsme mohli sledovat v Plzni, kde domácí poprvé v sérii hostili Liberec. Začátek utkání byl nervózní a hráči se nedostávali do moc vyložených šancí. První gólovou příležitost využil Kratěna. Čerešňák zavezl kotouč až za bránu Tygrů, kde přenechal Svobodovi, který přesně nahrál Kratěnovi, který nakonec na druhý pokus překonal Lašáka. V čase 7:36 se domácí dostali do dvoubrankového vedení. V situaci dva na jednoho přihrál Jakub Lev Pulpánovi, který se nemýlil a zavěsil pod víko.  Po této druhé brance se hosté dokázali rychle vzchopit a to tak, když se Ševc na modré čáře neukvapil a střílenou přihrávkou přesně nastřelil samotného Valského, který lehkou tečí našel mezírku mezi betony. Do konce první třetiny padly ještě dvě branky a to po jedné na každé straně. Nakonec Plzeň po dvaceti minutách vedla 3:2. Zaplněná HM Aréna tak viděla kvalitní představení obou mužstev. Ihned po prvním buly druhé třetiny se do útočného pásma dostal Sklenička, který si sjel mezi kruhy a vypálil. Lašák však včas sklapl betony. Další branka padla v čase 22:33, když Kratěna poslal křižnou přihrávku na úplně volného Svobodu, který kotouč zametl do prázdné branky. Domácí se dostali po druhé v zápase do dvoubrankového vedení.  Na snížení jsme však nemuseli dlouho čekat. Už ve 26. minutě si Jelínek najel a tvrdě vystřelil. Matěj Machovský pokus jen vyrazil před sebe. Bulíř stál na správném místě a vyražený touš uklidil do klece. Nadále jsme viděli velmi bojovný styl hry, ale další branka v této třetině nepadla, i když se ve 34. minutě dostal do slibné šance Bulíř, který mohl vyrovnat, ale trefil jen tyč. Po čtyřiceti minutách Plzeň stále vedla nad Libercem, tentokrát 4:3. Ve třetí periodě se ve 48. minutě trefil po třetí v zápase Svoboda, který tak zkompletoval hattrick. Zároveň se podařilo domácím již po třetí v zápase dostat do dvoubrankového trháku. V posledních minutách zkusili Bílí Tygři hru bez gólmana. Tu však nevyužili, ale naopak Plzeň 17 sekund před koncem třetiny vstřelila gól do prázdné branky. Škodovka porazila Liberec 6:3 a snížila sérii na 1:2.

Diváci: 7536

Branky a nahrávky: 4. Kratěna (T. Svoboda), 8. Pulpán (Lev, Čerešňák), 13. T. Svoboda (Pulpán), 23. T. Svoboda (Kratěna), 48. T. Svoboda (Kratěna), 60. D. Kubalík – 10. Valský (Ševc, Svačina), 16. P. Jelínek, 26. Bulíř (P. Jelínek)

PIRÁTI CHOMUTOV 2:3pp HC OCELÁŘI TŘINEC

Stav série: Třinec 1:2 Chomutov

Třetí duel mezi Chomutovem a Třincem byl velice vyrovnaný a bojovný. Oba celky v první třetině nechtěly inkasovat a udělat výraznou chybu. I přes to se však do nějakých slibných šancí oba celky dostaly. Ve čtrnácté minutě na obranné modré čáře chyboval v přesilové hře Rutta. Adamský se zmocnil kotouče a dostal se do úniku. Laco ho však vychytal. V závěru prvního dějství se do největší šance první třetiny dostali domácí, když chomutovský kapitán vjel do pásma a nahrál na levý kruh, kam si sjel Sklenář, který z první vypálil. Hamerlík se včas přesunul na své místo a dělovku vychytal. Po dvaceti minutách byl stav nerozhodný 0:0. Do druhé periody skočili hosté ve velkém stylu. Vytvořili si několik slibných šancí, ale Ján Laco byl vždy na svém místě. Až v čase 27:52 si Cory Kane najel do útočného pásma a vystřelil lehkou střelu na Laca. Tento ploužák nejspíše chomutovského gólmana překvapil a hosté se tak dostali do vedení. Po inkasované brance se domácí do soupeře zakousli. A během minuty otočili vedení na svojí stranu. Nejprve vyrovnával Michal Vondrka a druhou branku Chomutova si připsal David Skokan, který svižnou střelou nedal třineckému brankáři šanci. Domácí tak po druhé třetině vedli 2:1 a byli blíž k získání třetího bodu v sérii. Na začátku třetí dvacetiminutovky následovalo nebezpečné snažení hostů, které ale v brance neskončilo. Ján Laco předvedl světoborné zákroky a stále Piráti vedli 2:1. V čase 54:31 se prakticky začínalo od znova, jelikož Roth nahodil touš na branku a ten zapadl přesně do levé šibenice. Byla to vyrovnávající branka. Za nerozhodného stavu 2:2 šel zápas do prodloužení (v této sérii už druhé prodloužení). Začátek prodloužení patřilo především domácím, kterým se podařilo uzamknout soupeře v jejich obranném pásmu, ale rozhodující branku nedokázali vstřelit. Poté jsme mohli vidět mnoho vyložených příležitostí. Už to vypadalo, že o vítězi budou muset rozhodovat samostatné nájezdy, ale nakonec v čase 76:52 rozhodl Cory Kane,  který trefil odkrytou branku. Třinec tak sérii snížil na 1:2.

Diváci: 5250 (vyprodáno)

Branky a nahrávky: 32. Vondrka (V. Růžička, Sklenář), 33. Skokan (Huml, Tomica) – 28. Kane (Krajíček, Petružálek), 55. Roth (Dravecký, Martin Růžička), 77. Kane (Kreps)