Finský hokejový komentátor Antero Mertaranta
Foto: Youtube

Emoce hokejových komentátorů #1

Finský hokejový komentátor Antero Mertaranta

Připravili jsme si pro vás novou rubriku s názvem Emoce hokejových komentátorů. V dnešním prvním díle nás čeká snad nejznámější finský komentátor Antero Mertaranta, který například v roce 2010 komentoval čtvrtfinále Česka se Švédskem.

Finský komentátor Antero Mertaranta, celým jménem Lauri Antero Johannes Mertaranta, se narodil 17. února 1956 ve městě Hyvinkää. Je slavným sportovním komentátorem, v minulosti učil na základních školách.

Co se týče hokeje, komentuje převážně mistrovství světa pořádané IIHF. Zabývá se však také fotbalem, atletikou nebo finským baseballem.

Nejslavnější momenty finského komentátora

Vyrovnávací gól Karla Rachůnka ve čtvrtfinále v roce 2010

Psal se rok 2010. Češi hráli semifinále se Švédskem. Dvakrát v zápase museli srovnávat skóre. Nezapomenutelný moment nastal sedm sekund před koncem základní hrací doby, když srovnával na 2:2 Karel Rachůnek. Finský komentátor byl doslova u vytržení. Poté měl obrovskou radost, když jsme zvítězili při samostatných nájezdech a postoupili do finále.

,,Florbalový" gól Mikaela Granlunda

Neuvěřitelný gól vstřelil finský útočník Mikael Granlund na mistrovství světa v roce 2011. Finsko hrálo proti Rusku a úvodní gól viděli diváci v hale až ve druhé třetině. Finy poslal do vedení 1:0 Mikael Granlund nevídaným způsobem. Brankáře tehdy překonal gólem, který vídáme spíše ve florbale.

Slovensko porazilo český výběr

Hrálo se semifinále mistrovství světa roku 2012. Ve federálním derby jsme vyzvali Slovensko, které nakonec v zápase vyhrálo 3:1. Finský komentátor měl obrovskou radost.

Finsko slaví bronz na Zimných olympijských hrách 2010 proti Slovensku

Severští hokejisté prohrávali v zápase proti Slovensku po druhé třetině 1:3. Díky silnému týmovému duchu utkání otočili a slavili zisk bronzových medailí.

Domácí Rusko nečekaně padlo proti Finům ve čtvrtfinále ZOH 2014

Rusové, kteří pořádali ZOH 2014, chtěli na domácí půdě získat zlaté medaile. Hned v prvním vyřazovacím zápase jim překazili chuť Finové, kteří zvítězili 3:1. Severský tým prošel až do semifinále, kde prohrál proti Švédům 1:2. V boji o třetí místo se utkali s USA, které jasně jasně porazili 5:0.

Největší finské úspěchy

Finsko vyhrálo MSJ 2016

V roce 2016 se finští junioři střetli v mistrovském finále s Ruskem. Utkání nabídlo spoustu gólů, ale také hodně nervů. Rozhodující gól padl až v prodloužení, vstřelil jej Kasperi Kapanen. U domácího publika se mu povedlo vyvolat velkou vlnu euforie.

Také něco z domácí ligy

Přikládáme finálový zápas číslo šest z loňské sezóny mezi KalPou a Tapparou, kde chytá český brankář Dominik Hrachovina.

488 0