Česko vs Rusko - hokej

Karjala Cup: Češi prohráli proti Rusku

Čeští hokejisté svůj poslední zápas na finském turnaji Karjala Cup 2017 prohráli proti Rusku.

Do vedení se dostali Rusové již ve čtvrté minutě, když se trefil Michail Grigorenko. Doubrankové vedení zajistil ruským hokejistům o pár minut později opět Michail Grigorenko. Do konce první periody se již nic nestalo a Rusko tak vedlo 2:0.

Tři minuty po začátku druhé třetiny se dostalo Rusko do vedení již 3:0 díky brance Kirilla Kaprizova. Čeští hokejisté se dostali svého prvního gólu až v polovině druhého dějství. Dominik Kubalík dostal na levém kruhu volný kotouč, který poslal do brány mezi betony ruského brankáře. Rusko si vzalo tříbrankové vedení zpět o tři minuty později. Svůj hattrick dokonal Michail Grigorenko.

Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný zápas, ale branky jsme se dočkali až čtyři minuty před koncem, když Rusko zvýšilo své vedení na 5:1. Branku vstřelil Dinar Khafizullin. Čeští hokejisté dokázali už pouze snížit na 2:5, když se trefil v přesilové hře Jakub Klepiš.

Rusko: Česko 5:2

Branky a nahrávky: 5. Grigorenko (Tokranov), 11. Grigorenko (Kalinin), 24. Kaprizov (N. Gusev), 34. Grigorenko (Kraskovskij), 56. Khafizullin (Mozjakin) – 31. D. Kubalík (Jan Kovář), 60. J. Klepiš (J. Kovář)

Střely na branku: 35:28