Český hokejista hrající za San Jose Sharks- Tomáš Hertl

Kaše s Hertlem si připsali body za gól i asistenci, Simon nastoupil ve formaci s Crosbym

V dnešní NHL bylo na programu deset zápasů. Bodovat dokázali jen dva Češi. Tomáš Hertl a Ondřej Kaše si připsali body za gól a asistenci. Velmi cenné premiéry v první formaci Pittsburghu se dočkal Dominik Simon, který nastoupil po boku Crosbyho v jedné formaci.

Utkání mezi San Jose a Vancouverem bylo opravdu napínavé. Již na konci první minuty se dostali hosté do vedení 1:0, když se trefil Gaunce. Domácí dokázali vyrovnat v polovině třetiny zásluhou Thorntona. Druhá perioda byla na góly velmi bohatá. San Jose vstřelilo během šesti minut dva rychlé góly. Poté vstřelili dva góly také hosté a stav byl znovu srovnaný. Jenomže minutu před koncem prostřední části poslal Sharks do vedení 4:3 Tomáš Hertl. Poslední dvacetiminutovka nabídla pouze jeden gól a to na straně hostů. Srovnal Sedin. V základní hrací době se nerozhodlo, na řadu tak přišlo prodloužení. Tam divácí nemuseli dlouho čekat, když na konci první minuty vstřelil vítězný gól zápasu Labanc, kterému asistoval právě Tomáš Hertl.

Velké pocty se dnes dočkal Dominik Simon, který si zahrál za Pittsburgh v první formaci po boku Crosbyho a Guentzela. Bodově se do statistik dnes nezapsal. Trenér tučňáků jej však stáhl ze hry již po necelých šesti minutách strávených na ledě. Důvod jsme se nikde nedozvěděli. Do druhé třetiny již však Simon nezasáhl.

Zajímavost dne

Americký útočník Dustin Brown z týmu LA Kings dnes rozhodl utkání ve svém 1000. zápase své kariéry v NHL. Jeho Kings vyhráli nad Coloradem 2:1 v prodloužení.