Jakub Kovář

KHL: Radil s Řepíkem dvoubodoví, Kovář musel střídat, bodovali další tři Češi

Jakub Kovář

V dnešních zápasech KHL bodovalo hodně českých hokejistů. Útočník Lukáš Radil vstřelil gól a na další přihrál a stejnou bilanci měl také Michal Řepík, Vojtěch Polák má dvě asistence, Lukáš Kašpar a Vojtěch Mozík mají po jedné asistenci. V akci byli také viděni tři čeští brankáři- Jakub Kovář, Pavel Francouz a Jakub Štěpánek.

Skvělý večer zažil český útočník Lukáš Radil. Rodák z Čáslavi si v dnešním zápase připsal dva kanadské body. Jeho Spartak Moskva se dnes utkal s Jekatěrinburgem. První třetina dopadla lépe pro domácí Moskvu, která ji vyhrála 2:1. Druhá třetina nám přinesla úplně stejný počet branek jako v té první. V prostřední části se dokázal trefit také Lukáš Radil. Poslední periodu si domáci hokejisté pohlídali a vstřelili ještě jednu branku, jejíž autorem byl Kalinin, u jehož gólu si Radil připsal asistenci. Za hosty nastoupil v bráně český brankář Jakub Kovář, který musel již v sedmé minutě první třetiny střídat.

Jugra s Vojtěchem Polákem se dnes utkala s vedoucím týmem celé soutěže- s Petrohradem. Za domácí Petrohrad nastoupil také Vadim Šipačov, který ještě nedávno byl hráčem týmu NHL- Vegas Golden Knights. Zápas začal lépe pro Petrohrad, který se dostal ve třetí minutě do vedení 1:0. Druhá třetina nám nabídla už více branek, přesto Petrohrad vedl 4:1. V poslední třetině měli slovo pouze hosté, kteří dokázali pouze snížit na rozdíl jedné branky. U všech dvou gólů byl Vojtěch Polák, který si přihrával. Na druhé straně dnes exceloval Vadim Šipačov. Ten si připsal tři body za dva góly a jednu aistenci. Zaslouženě byl vybrán jako hvězda utkání.

Po dlouhé době se dostal do brány Čeljabinsku Pavel Francouz a nutno podotknout, že se mu zápas povedl. Čeljabinsk se totiž utkal s Dinamem Riga, který je prozatím nejhorším týmem celé KHL. První branky jsme se dočkali až ve druhé třetině, když se za domácí trefil Indrašis. Byl to jediný gól, který Pavel Francouz pustil. Poté byly k viděni branky pouze od hostů. Traktor Čeljabinsk zvítězil 3:1 a český brankář předvedl 25 úspěšných zákroků.

V zápase mezi Slovanem Bratislava a Podolskem nastoupilo celkem šest českých hokejistů. Slovan vedl po první třetině 3:1. Na první gól nahrával Lukáš Kašpar a Michal Řepík. Ve druhé třetině stříleli góly pouze hokejisté Podolsku. Nejdříve snížil na 2:3 Nikulin, kterému nahrával Vojtěch Mozík, a poté Rogov vyrovnal hru na 3:3. Do poslední periody jsme šli za stejného stavu. Na další gól si museli fanoušci v Bratislavě počkat až do poloviny závěrečné dvacetiminutovky. Sedm minut před koncem základní hrací doby se trefili hosté, respektive Kopeikin. Slovan se poté ztěží dostával do útočného pásma. Situace se domácím hokejistům na konci zápasu zkomplikovala, protože Kanaďan Simon Despres dostal za faul trest na pět minut plus do konce utkání. Podolsk tak hrál do konce zápasu přesilovku. Síly se vyrovnaly minutu a půl před koncem základní hrací doby, když jel na trestnou lavici Afinogenov. Slovan poté hrál v pěti proti čtyřem bez brankáře a zkoušel vyrovnat. A to se nakonec podařilo pouhých dvanáct sekund před koncem. Gól na 4:4 vstřelil Michal Řepík.  Zápas dospěl do prodloužení, kde se hned na začátku trefili hosté. Za domácí kryl bránu český brankář Jakub Štěpánek