Druhý semifinálový zápas Bílých Tygrů a chomutovských Pirátů

Liberečtí fanoušci se doma po druhé radovali. Dramatický zápas strhl na svoji stranu Liberec

Na apríla pokračoval druhý semifinálový zápas mezi Bílými Tygry z Liberce a Piráty z Chomutova. První zápas ovládli liberečtí a ujali se vedení v sérii 1:0. Druhý zápas byl hodně dramatický. Chomutovští dokázali stáhnout třígolový náskok a dovedli zápas až do prodloužení.

Do první třetiny vstoupil lépe domácí Liberec. Chomutov ale nebyl ke gólu nijak daleko. V páté minutě ostřelovali chomutovští Lašáka ze všech stran, což vyústilo v menší potyčku u domácí střídačky. V sedmé minutě dokonce Hlava trefil tyč liberecké brány. První gól zápasu však vstřelil domácí Liberec. V devatenácté minutě využil přesilovou hru Dominik Lakatoš, který se zorientoval v nepřehledné situaci před bránou.

I do druhé třetiny vstoupili Bílí Tygři skvěle. Hned v první minutě navýšili skóre na 2:0. Brankář Laco rozehrával zpoza brány. Puk trefil Jana Ordoše, který přihrál Branko Radivojevičovi a ten se nemýlil. Ve dvacáté třetí minutě nabídl Liberec Pirátům přesilovou hru pět na tři, kterou hosté však nedokázali využít. Ve dvacáté osmé minutě zasáhl Liberec. Liberečtí se na Laca vyřítili dva na jednoho a Vladimír Svačina zvyšoval již na 3:0. V polovině zápasu dostali chomutovští další příležitost ke kontaktnímu gólu. Liberec šel opět do tří. Ani tuto přesilovou hru nedokázali hosté využít. Ve třicáté sedmé minutě se chomutovští konečně dočkali. Kontaktní gól na 3:1 dával Michal Vondrka. Následně Tygři promarnili přečíslení tři na jednoho. Další gól už druhá část nenabídla.

Zdánlivě rozhodnutý zápas zdramatizoval ve čtyřicáté deváté minutě Juraj Valach, který snižoval na 3:2 od modré. O necelé tři minuty později zmrazil libereckou arénu David Kämpf. Chomutovský útočník si nabruslil do útočného pásma a srovnal zápas na 3:3! Za nedlouho mohlo být pro domácí ještě hůř, když libereckou bránu ohrozil znovu Kämpf. Lašák další gól nedovolil. Ke konci zápasu mohl na libereckou stranu strhnout vedení Jan Ordoš. Brankář Laco si však s kličkou perfektně poradil. Zápas směřoval do prodloužení. Prodloužení trvalo necelé tři minuty. V čase 62:58 získal druhý semifinálový bod pro svůj tým Dominik Lakatoš, který překonal chomutovského brankaře. Liberec vyhrál druhý semifinálový zápas 4:3 a sérii vede už 2:0.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 4:3 po prodloužení

Branky a nahrávky: 19. Lakatoš (Ordoš, Bartovič), 21. Radivojevič (Ordoš), 28. Svačina (Valský), 63. Lakatoš (P. Jelínek) – 37. Vondrka (Huml, Rutta), 49. Valach (Koblasa, V. Růžička), 52. Kämpf (Valach, Rutta)