Liberecká radost v zápase s Chomutovem

Liberečtí hokejisté potěšili domácí fanoušky. Vyhráli první semifinálový zápas.

Poslední březnový večer začala druhá série semifinále Tipsport extraligy. Na led libereckých Bílých Tygrů zavítali Piráti z Chomutova. V prvním zápase dovolili domácí Tygři chomutovským hokejistům pouze jeden gól a připsali si první bod.

Liberec vstoupil do zápasu aktivněji. Ve třetí minutě jim chomutovští nabídli i přesilovou hru. Prvního gólu se fanoušci dočkali až v půli první třetiny. K první střele se dostal Branko Radivojevič, z toho ale gól ještě nebyl. Odražený kotouč do branky dostal Lukáš Derner. Vzápětí měli obrovskou šanci hosté, skákající puk ale zpacifikovali domácí obránci. Do konce první třetiny už žádný gól nepadl.

Úvod druhé části patřil spoustě vyloučení. Nejprve hrál přesilovku Chomutov, následně však rozhodčí vyloučili dva hráče na straně hostí. Ve dvacáté třetí minutě zazvonila u Lacovy branky dvakrát tyč, na potřetí už se liberečtí nemýlili. Na 2:0 zvyšoval Petr Jelínek, který využil početní převahu.

V padesáté první minutě se chomutovští dostali zpět do hry. Kontaktní gól vstřelil Petr Koblasa. První chomutovský gól musel potvrdit videorozhodčí. Minutu na to zvyšoval Liberec, který opět vedl o dvě branky. I u této branky musel asistovat videorozhodčí. Poskočila branka, nicméně nevyskočila ze své pozice. Vladimír Svačina se trefil mezi betony brankáře Laca. Minutu a půl před koncem zápasu odvolali Piráti brankaře. V čase 59:17 pojistil liberecké vítězství Dominik Lakatoš. Liberečtí zvládli první semifinálový zápas 4:1 a ujali se vedením v sérii 1:0.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 4:1

Branky a nahrávky: 11. Derner (Radivojevič), 24. P. Jelínek (Svačina, Radivojevič), 52. Svačina (Lakatoš), 60. Lakatoš (Mojžíš) – 51. Koblasa