Deutschland Cup - Německo vs Slovensko

MECA Hockey Games: Slováci v posledním zápase na turnaji uspěli nad domácími Nory

Slovenští hokejisté odehráli poslední zápas v rámci norského turnaje MECA Hockey Games proti domácímu týmu, který porazili 0:1 po samostatných nájezdech.

V zápase excelovali oba brankáři, jak Lars Haugen, tak i Branislav Konrád. Všechny tři třetiny skončily nerozhodně 0:0. Ve dvacáté minutě byli sice Slováci blízko ke vstřelení gólu, ale nedokázali dotlačit puk za bezmocného Haugena. O tři minuty později byli v šanci Norové, respektive Olimb, který ale brankáře nepřelstil. Velkou šanci vstřelit úvodní gól měl severský tým i v druhé třetině. Střelu od modré čáry vyrazil Konrád, a z následné dorážky pak minul Rosseli Olsen. Do konce základní hrací doby gól nepadl a na řadu přišlo prodloužení.

V tom byli lepší domácí Norové, ale gól nepadl na žádné straně. Rozhodnout musely samostatné nájezdy. První se rozjel Miklík, ale ten neuspěl. Na druhé straně se postavil k exekuci Olimb, ale ten také brankáře nepřekonal. Druhou sérii rozehrál Hudáček, ale Haugen ho vychytal. Za Nory jel Reichenberg.  Ten zkoušel kličku na bekhend, ale Konrád jej vychytal. Gól padl až ve třetí sérii, když proměnil samostatný nájezd Andrej Kudrna. Norové mohli srovnat, ale André Olimb neuspěl. Čtvrtou sérii rozjel Cingel, ale brankář byl proti. Norsko poté opět neuspělo, když Bastiansen netrefil bránu. V poslední sérii vstřelil gól Ölvecký, který rozhodl o vítězi tohoto zápasu.

NORSKO: SLOVENSKO 0:1 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH

Branky a nahrávky: rozhodující nájezd: Kudrna

Norsko: Haugen (Haukeland) – Holøs, Bull, Johannesen, Sørvik, Espeland, Ødegaard, Valkvae Olsen, Lesund – Thoresen, M. Olimb, K.A. Olimb – Rosseli Olsen, Bastiansen, Reichenberg – Kristiansen, Forsberg, Salsten – Hoff, Roest, Røymark.
Slovensko: Konrád (Godla) – Čerešňák, Graňák, Baranka, Starosta, Jánošík, Meszároš, Kotvan, Švárny – Lamper, Hrnka, Cingel – Kudrna, Bubela, L. Hudáček – Paulovič, Krištof, Sukeľ – Skalický, Ölvecký, Miklík.