Čeští hokejisté se radují z gólu na Memoriálu Ivana Hlinky

Memoriál Ivana Hlinky- Česko s přehledem porazilo Švýcary. Švédsko rozdrtilo USA, slaví také Rusko.

Dnes začal prestižní hokejový turnaj pro mládež s názvem Memoriál Ivana Hlinky 2017. První zápasy začaly již od 15:30 (USA: Švédsko a Rusko: Kanada). První zápas mezi Ruskem a Kanadou byl vyrovnaný, zatímco utkání mezi USA a Švédskem bylo zcela jasné. Česká republika vyzvala od 19:00 Švýcarsko. Češi zaslouženě zvítězili.

V zápase mezi Kanadou a Ruskem otevřel skóre kanadský hokejista Hayton na konci páté minuty. Rusko nic nenechalo náhodě a vyrovnalo o pět minut později zásluhou Rtischeva. Ve druhé třetiny padly opět dvě branky, každá na jedné straně. Střelci byli McBain na straně Kanady a Zavgorodny na straně Ruska. Také třetí třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první a druhá. Každý tým vstřelil opět jednu branku. Za Kanadu Thomas a za Rusko svou druhou trefou Zavgorodny. Základní hrací doba skončila za stavu 3:3 a muselo se jít na prodloužení. V prodloužení jsme moc šancí neviděli. Až v poslední minutě prodloužení jsme byli svědky trestného střílení, které prováděl Addison. Ruský brankář kanadského hokejistu vychytal. Kanadský Addison zvolil blafák, ale brankář ho přečetl. Víc se v prodloužení nestalo a na řadu přišly rozhodující samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Mcisaac, ten ale trefil betony ruského brankáře. První kolo ukončil Zavgorodny, ten ale také neuspěl. 1:1 po první sérii. Nolan Foote otevřel druhou sérii, ale opět neúspěšně. Za Rusko jel ve druhém kole Jegor Sokolov, ale stav byl stále 0:0. Třetí sérii rozjel Joe Veleno a ten se už trefil. 1:0 pro Kanadu. Rusko poslalo na samostatný nájezd Ruslana Ischakova, ten dokázal srovnat sérii. Strhující bitva. Čtvrtou sérii rozehrál opět Ischakov, který se opět trefil. 2:1 pro Rusko.  Čtvrtou sérii ukončil Joe Veleno, který na brankáře nevyzrál. Rusko získává bod navíc. Nejvíce kanadských bodů v tomto utkání nasbíral kanadský obránce Callen Addison, který hraje v zámoří za Lethbridge Hurricanes hrající WHL.

Kanada: Rusko 3:4 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 6. Hayton (Addison, Merkley), 36. McBain (Addison), 45. Thomas (Veleno) – 11. Rtiščev (Solopanov), 25. Zavgorodnij, 42. Zavgorodnij (Ochoťuk, Rotenberg), vítězný nájezd Ruslan Ischakov

1:2   Joe Veleno (CAN)

Zápas Švédsko: USA byl také zajímavý. V první třetině se dostalo USA do vedení díky brance Lapointeho. Švédi sice ukázali lepší hru, ale v první třetině se jim srovnat nedařilo. Střelecký účet otevřeli Švédi ve druhé třetině a to hned ve velkém. Během šesti minut nasázeli Američanům hned čtyři góly. Švédsko poté kontrolovalo hru a lépe kombinovalo. Musíme také vyzdvihnout oba brankáře, kteří chytali slušně. Druhá třetina skončila za stavu 4:1 pro Švédsko. Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. USA nevstřelilo žádnou branku, naopak Švédsko vstřelilo hned dvě. V polovině závěrečné třetiny se trefil Lukas Wemblom, který se trefil v dnešním zápase již podruhé. Výhru pečetil , který upravil konečné skóre na vysokých 6:1 pro Tre kronor.

USA: Švédsko 1:6

Branky a nahrávky:  15. Lapointe (Donovan) – 34. Wernblom (Johansson, Hållander), 36. Westfält, 39. Fagemo (Boqvist, Sandin), 40. Johansson (Ginning), 53. Wernblom (Johansson)

Češi nastoupili od 19:00 proti Švýcarsku. Začátek utkání naši hokejisté zaspali a Švýcaři šli do vedení již v sedmé minutě. Za Švýcarsko se trefil Nussbaumer. Češi se dokázali rychle oklepat a o minutu později srovnali krok zásluhou Jeníka, který se trefil v přesilové hře. Ještě v téže třetině se dokázal trefit Arnošt. První třetina skončila vedením českého týmu 2:1. Ve druhé třetině jsme ukázali, že jsme favoritem dnešního utkání. Již v první minutě druhé třetiny se trefil Střondala. Češi byli ve velké pohodě a hráli svou hru. Další gól jsme viděli ve 27. minutě. Lauko prostřelil brankáře mezi betony. Stav byl po této brance již 4:1. Češi nepolevili. Na 5:1 zvýšil ve 36. minutě Jan Jeník, který se trefil v tomto zápase již podruhé Po druhé třetině byl stav 5:1. Češi si přenesli pohodu i do poslední třetiny. Ve 45. minute se trefil již podruhé Jakub Lauko. Také Švýcarsko se trefilo. Ve 48. minutě se trefil v přesilové hře Verboon. Do konce základní hrací doby se nestalo nic zvláštního a Češi poráží v prvním zápase Švýcarsko vysoko 6:2.

Česko: Švýcarsko 6:2

Branky a nahrávky: 9. Jeník (Zábranský, Střondala), 12. Arnošt (Klejna), 22. Střondala (Kowalczyk), 27. Lauko, 36. Jeník (Arnošt), 45. Lauko (Zábranský) – 7. Nussbaumer (Henauer, Wetter), 48. Verboon (Henauer, Patry)

Počet diváků: 1 523

Posledním zápasem dnešního prvního dne Memoriálu Ivana Hlinky byl Slovensko: Finsko. Severský soupeř byl velkým favoritem dnešního utkání. V 11. minutě se trefil Utunen a o čtyři minuty později se pro změnu trefil Kupari. Slováci dokázali ještě v první třetině snížit, když se trefil Zekucia v přesilovce. Ve druhé třetině jsme viděli pouze jednu branku ato na straně Finska. Autorem gólu byl Aaltonen. Třetí třetina nám přinesla tři branky na straně Finů (Utunen, Kupari, Aaltonen). Finové ukázali roli favorita a zvítězili v tomto zápase.

Slovensko: Finsko 1:5

Branky a nahrávky: 20. Zekucia (Pjaták, Turan) – 12. Utunen (Maccelli), 17. Kupari (Tanus), 37. Aaltonen (Kupari), 53. Utunen (Kupari), 55. Kupari (Nousiainen), 57. Aaltonen (Kupari, Tanus)