HC Vítkovice Ridera: HC Oceláři Třinec (derby, přípravné utkání)

Moravskoslezské derby ovládly Vítkovice

Moravskoslezské sto čtvrté derby se odehrálo na ledě Třince. Šťastnějším týmem byly Vítkovice, které svého rivala porazily 4:3.

Utkání začalo v třinecké Werk Aréně tradičně v 17:00. Již od prvních minut to byla na ledě velká podívaná. O první gól zápasu se postaral vítkovický Ondřej Roman. O minutu později Třinec srovnal, když Milan Doudera dostal puk za záda Patrika Bartošáka. V polovině první třetiny se pak dostal domácí tým po brance Vladimíra Draveckého do vedení. Jenomže o minutu později bylo opět srovnáno. Za Vítkovice se trefil Peter Trška. První třetina skončila tedy nerozhodně 2:2. V průběhu třetiny vytvořili fanoušci Ocelářů choreo na počest vytvoření organizovaného hokeje v Třinci.

Jste skvělí 😍❤ #choreo #derby #fanousci

Příspěvek sdílený HC Oceláři Třinec (@hcocelaricz),

Domácí skórovali v oslabení tři na pět

Ve druhé třetině dokázalo domácí mužstvo v oslabení tři na pět využít laxního přístupu obránců soupeře a gólem Milana Doudery zvýšilo stav na 3:2.

Následně dokázaly Vítkovice podruhé v tomto utkání vyrovnat. Tentokrát se prosadil útočník David Květoň, který hrával v minulosti právě za Třinec.

Závěrečná perioda se nesla v podobném duchu jako ta druhá. Hrál se víceméně obranný hokej, nikdo z obou týmů nechtěl udělat chybu. Rozhodující branky se diváci dočkali až sedm minut před koncem utkání. Po trefě Jana Výtiska se domácí ještě pokusili zvrátit stav výměnou brankářů, při které vystřídal Šimona Hrubce Jan Strmeň. Hostujícímu mužstvu však už gól vstřelit nedokázali. Vítkovice tak z Třince odjíždějí s výhrou 4:3 a se ziskem tří bodů do tabulky průběžného hodnocení.

HC Oceláři Třinec: HC Vítkovice Ridera 3:4

Branky a nahrávky: 5. M. Doudera, 11. Dravecký (Marcinko, Martin Růžička), 21. M. Doudera (Krajíček) – 4. O. Roman (Klok), 12. Trška (Kolouch, Tybor), 36. D. Květoň (O. Roman), 53. Výtisk (Trška, Tybor)

Střely na branku: 34:24

Počet diváků: 4 614