MSJ 2018 - Česko vs Bělorusko

MSJ: Čeští mladíci si na turnaji zahrají čtvrtfinále, ve kterém je čeká Finsko

Češi na mistrovství světa juniorů, které se koná v americkém Buffalu, dnes odehráli svůj poslední zápas ve skupině B a s devíti body na kontě postupují do čtvrtfinále.

RUSKO PORAŽENO

Čeští mladíci se v úterý 26. prosince utkali proti Rusku, ve kterém předvedli skvělý výkon. A to i přes to, že byl po prvních dvaceti minutách stav nerozhodný 2:2. Ve druhé a třetí třetině si Češi vytvořili tříbrankové vedení. Vypadalo na jistou výhru, ale v závěru poslední periody se ještě trefili Kajumov a Sjomin, kteří tak zdramatizovali koncovku utkání, kterou si však Češi pohlídali.

SOLIDNÍ VÝKON PROTI ŠVÉDSKU

Ve čtvrtek 28. prosince se Češi utkali se Švédskem. Největší kandidát na zlatou medaili potvrdil svojí roli favorita. Jako první se dostal do vedení, když se prosadil Davidsson v šesté minutě. Poté se hráči Tří korunek dostali do dvoubrankového trháku, ale ve druhé periodě se prosadil Zadina, který snížil na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině se Švédi znovu dostali do dvoubrankového vedení, které si už nenechali vzít a připsali si tak další tři body.

DRAMA PROTI BĚLORUSKU

V sobotu 30. prosince bylo třetím soupeřem České republiky Bělorusko. To mělo překvapivě z počátku zápasu více ze hry. Dokázalo toho využít a dostalo se do dvoubrankového vedení. Češi následně dokázali otočit během třiceti sekund skóre a poté ještě přidali gól navíc a dostali se do vedení. Ve vyrovnaném utkání byl nakonec úspěšnější český tým, který porazil Bělorusko 6:5.

HELVÉTSKÝ KŘÍŽ

Na Silvestra Češi sehráli další utkání, tentokrát proti Švýcarsku. V čase 2:38 se prosadil Lauko, který si zapsal první gól na turnaji. Jmenovaný si našel odražený puk a bekhendovou střelou překonal švýcarského gólmana. O třicet sekund později však vypálil Jäger a srovnal na 1:1.

Češi v zápase dokázali využít přesilovou hru, když se k odraženému puku od tyčky dostal Martin Nečas, který tvrdou střelou prostřelil všechny hráče, kteří se motali kolem brankoviště a dostal tím Česko do vedení. Utkání bylo nakonec opravdu velice vyrovnané, ale národní mužstvo ho nakonec zvládlo a porazilo Švýcarsko 6:3.

Pořadí Tým Z V VP PP P Skóre Body
1. Švédsko 4 3 1 0 0 20:7 11
2. Česko 4 3 0 0 1 18:15 9
3. Rusko 4 2 0 1 1 17:13 7
4. Švýcarsko 4 1 0 0 3 10:20 3
5. Bělorusko 4 0 0 0 4 10:20 0

Bělorusové si s Dánskem zahrají play-out, které se hraje na dva vítězné zápasy. Poražený tým sestupuje do nižší divize.

Česká republika ve čtvrtfinále narazí na Finsko. Švédové postupují z první příčky a střetnou se se Slovenskem, které ve skupině A skončila po výhře nad Dánskem na čtvrté pozici. Dále třetí místo obsadilo Rusko a bude hrát proti USA, čtvrté místo je Švýcarska, hrát bude s Kanadou.