MSJ 2018 - Dánsko

MSJ: Dánové vyhráli i druhý zápas a zahrají si v elitní skupině i příští rok

Svůj druhý zápas o udržení se v elitní skupině juniorského hokejového mistrovství světa ve čtvrtek sehrálo Dánsko s Běloruskem. V prvním duelu vyhráli Dánové, když za stavu 4:4 vstřelil Grundtvig rozhodující branku jen 15 sekund před koncem řádné hrací doby.

Stejně jako v prvním, tak i ve druhém utkání měli nejprve navrch Dánové. V jedenácté minutě prosadil Nielsen, který dostal nádhernou přihrávku od Blichfelda. Dánský útočník zakončil nad rameno běloruského gólmana.

Druhá dánská branka na sebe nenechala dlouho čekat. Blichfeld si opět našel puk a poté vystřelil z ostrého úhlu. Röndbjerg rybičkou dorazil volný kotouč do odkryté branky.

Z dalších branek se radovali Bělorusové. Ve třetí třetině se nejprve trefil Suško, který využil přesilovou hru pět na tři. Poté následovala početní výhoda pět na čtyři, kterou Bělorusové využili a vyrovnali tak skóre na 2:2.

Za nerozhodného stavu následovalo desetiminutové prodloužení, ve kterém diváci vítěznou branku neviděli. V samostatných nájezdech nakonec uspělo Dánsko, které se zachránilo a Mistrovství světa do 20 let si zahraje i příští sezónu. Naopak Bělorusové sestupují do nižší divize.