MSJ 2018 - Rusko

MSJ: Rusové porazili Bělorusko a zajistili si účast ve čtvrtfinále

Dnes v HarborCenter odehráli Bělorusové utkání proti Rusku, které mělo na svém kontě po dvou odehraných zápasech tři body. V prvním duelu jeho hráči nestačili na české mladíky, ale ve druhém zápase porazili Švýcarsko. Bělorusové zatím na turnaji neuhráli ani bod.

Úvodní buly vyhráli Rusové, kteří se okamžitě hrnuli do útočného pásma. Jejich akci však záhy ukončil rozhodčí, který odpískal ofsajd. V polovině první třetiny diváci v HarborCenter poprvé spatřili v tomto utkání povedenou šanci, která skončila brankou. Poloďan vypálil z dobré pozice, puk před gólmanem mírně bruslí tečoval Grinkevič a kotouč zapadl za běloruského brankáře.

Ve třinácté minutě se Rusové radovali z druhé branky, když se Rubcov, který kličkou rozhodil Griščenka, trefil do odkryté části branky. Bělorusové se snažili se stavem něco udělat, ale Suchačov předváděl jisté zákroky svojí vyrážečkou.

Na začátku druhé třetiny se z další trefy radovala opět ruská sborná. Kostin si vyměnil kotouč se Svečnikovem, a poté z bezprostřední blízkosti nechytatelně zakončil střelou k tyči.

Minutu před koncem se do samostatného úniku dostal Šuško, který vystřelil, ale jeho pokus Suchačov zachytil betony. Po čtyřiceti minutách hry Rusové vedli 3:0.

Ve 43. minutě se konečně z gólu radovali také hráči Běloruska. Derjabin nahodil puk na ruskou branku a nepozorný gólman chyboval, když mu kotouč propadl přes lapačku až sítě. O pár minut později však tento omyl ruského brankáře napravil Kajumov, který v předbrankovém prostoru našel volný puk, který uklidil do běloruské branky pod břevno.

Ve 49 minutě se prosadil Kostin, který všem ukázal své rychlé nohy a šikovné ruce, když přebruslil obránce a krásnou kličkou zakončil k pravé tyči. Běloruský gólman byl bez šance. O pár sekund později se z druhé branky radovalo i Bělorusko, když Martynov vybojoval puk za brankou a pěknou přihrávkou nahrál do střelecké pozice Pisčukovi, který neváhal a vypálil. Suchačov se za pukem jen otočil.

V závěru měl šanci Šuška, který vypálil z první, ale opět bránu netrefil. Rusové nakonec porazili Bělorusko 5:2.

Branky a nahrávky: 43. Derjabin (Pisčuk), 51. Pisčuk (Martynov) – 11. Poloďan (Makejev, M. Malcev), 13. Rubcov (Manukjan, Minulin), 24. K. Kostin (Svečnikov), 45. Kajumov (Rubcov, Manukjan), 49. K. Kostin (Svečnikov, Ivanov)

Sestavy:

Bělorusko: Griščenko (Rodik) – Sokolovskij, Burovcev, Derjabin, Jerjomenko (A), Gostev (C), Martyňuk, Gabrus – Bovbel, Šarangovič, Suško – Martynov, Pisčuk, Drozdov – Litvinov (A), Rjadčenko, Lukaševič – Grinkevič, Michalčuk, Anisimov

Rusko: Suchačov (Melničuk) – Minulin, J. Zajcev (C), Makejev, Knyžov, Jelizarov, Samorukov (A), Šepelev, Sjomin (A) – Manukjan, Rubcov, Kajumov – M. Malcev, Altybarmakjan, Poloďan – Sokolov, Abramov, Šolochov – Ivanov, Svečnikov, K. Kostin

Autor: M. V.