Kanada poráží Finsko na MSJ

MSJ: Slováci byli blízko postupu do semifinále. V tom se objeví Kanada a Švédsko

Do semifinále postoupili hokejisté Kanady a Švédska. Slováci hodně trápili Švédy, ale naopak těsně prohráli 2:3. Naopak Švýcaři schytali těžký debakl od Kanady, a sice 2:8.

Zápas mezi Kanadou a Švýcarskem měl jasného favorita a to tým javorových listů. Již po minutě hry se dostali kanadští hokejisté do vedení 1:0 po brance Howdena. V první třetině přidali ještě dva góly, když se dokázali prosadit Makar a z přesilové hry Batherson. Střely na branku byly po první periodě hovořily jednoznačně. Kanada přestřílela hráče helvétského kříže 19:5.

Také druhá dvacetiminutovka se nesla v podobném duchu jako ta první. Kanada opět rychle udeřila a v sedmadvacáté minutě vedla už 5:0. Následovalo střídání švýcarských brankářů. Místo Wuthricha nastoupil Ritz. Minutu po změně dokázali poprvé v utkání skórovat také Švýcaři. Trefil se Rohrbach. Jenomže Kanada za nedlouho odpověděla brankou Timminse.

Poslední dějství nabídlo divákům v KeyBank Centeru tři branky. Dvě na straně domácích a jednu na straně hostů. Nejvíce bodů v tomto zápase nasbíral Brett Howden, jenž za gól a tři přihrávky bral hned 4 body. Po nevýrazné základní části, kde získal jen dva body za dvě branky, se stal rázem hlavním stavebním kamenem vítězství kanadského týmu.

Kanada: Švýcarsko 8:2

Branky a nahrávky: 1. B. Howden (Comtois, Makar), 9. Makar (Timmins, Comtois), 13. Batherson (Katchouk, Thomas), 27. Batherson (B. Howden), 28. Kyrou (Steel), 33. Timmins (Steenbergen, B. Howden), 52. Dubé (Kyrou, Raddysh), 60. Comtois (B. Howden) – 29. Rohrbach (Le Coultre, Maillard), 51. Simic (Maillard)

Střely na branku: 60:15

Počet diváků: 5 533

Slováci nastupovali do zápasu se Švédskem jako outsider. Průběh celého zápasu tomu ale moc nenasvědčoval. V první třetině gól nepadl a diváci si na gól museli počkat až do druhé periody, když se dokázali trefit Švédové. A to pouhých devět sekund po zahájení druhého dějství. O šest minut později to bylo již 2:0 po gólu Zetterlunda. Slováci dokázali na konci druhé třetiny snížit na 1:2, když se prosadil Bodák v přesilové hře.

V polovině poslední dvacetiminutovky se dostali Švédi opět do dvoubrankového vedení, když se trefil Ludestrom. Slováci dokázali vstřelit kontaktní gól v dvaapadesáté minutě, ale to bylo z jejich strany vše. Švédsko tak dle očekávání postupuje do semifinále.

Švédsko: Slovensko 3:2

Branky a nahrávky: 21. Lundeström (Söderlund), 27. Zetterlund, 52. Lundeström (Söderlund, Steen) – 38. Bodák (Čacho, Buček), 52. Bodák (Kelemen)

Střely na branku: 39:22

Počet diváků: 1 445