MSJ - Slovensko

MSJ: Slovensko poslalo Dány do boje o záchranu a Američané přetlačili Finsko

V noci se odehrály dva zápasy skupiny A. Američané sehráli velmi vyrovnané utkání proti Finsku a Slovensko s Dánskem hrály o čtvrtou pozici ve skupině, tudíž o poslední postupovou příčku do vyřazovacích bojů.

USA VS. FINSKO

Tento duel pískal i český hlavní rozhodčí Šíra. Po vhazování se kotouče ujali hráči USA. Anderson okamžitě prověřil pozornost finského brankáře.

Ve třetí minutě se do obrovské šance dostal Bollows, který jel sám na branku, ale Luukkonen předvedl krásný zákrok. První branka padla ve čtvrté minutě, kdy finský gólman vyrazil puk jen před sebe a dojíždějící Frederic poslal kotouč do branky.

Do konce první třetiny se USA podařilo po ubráněné přesilové hře soupeře vstřelit další gól a dostat se tak do dvoubrankového trháku.

Američané neměli stále dost a dokázali také využít přesilovou hru pět na tři. Na přesný pokus potřebovali pouhých deset sekund.

I Finové se dočkali. Tolvanen šikovně vrátil Räsänenovi, který svojí střelou vymetl pavučinu v rohu americké branky.

Skóre se ještě několikrát změnilo a za stavu 4:4 to už vypadalo, že se bude schylovat k prodloužení či samostatným nájezdům. To se nakonec nestalo, jelikož Mittelstadt našel krásnou přihrávkou Foxe, který kličkou vystřelil mezi betony finského gólmana. Tím pro USA vybojoval tři body.

Američané porazili Finsko 5:4.

Branky a nahrávky: 4. Frederic (Tufte, Yamamoto), 15. Mittelstadt (B. Tkachuk, Perunovich), 27. J. Anderson (B. Tkachuk, Fox), 40. J. Anderson (Fox, Mittelstadt), 59. Fox (Mittelstadt, B. Tkachuk) – 30. A. Räsänen (Tolvanen), 39. Tolvanen (Jokiharju), 49. Koppanen (Nurmi, Vaakanainen), 50. Vesalainen (Juolevi, Välimäki)

Sestavy:

USA: Woll (Oettinger) – Fox, Samberg, R. Lindgren, Perunovich, Peeke (A), M. Anderson (A), Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows (C) – B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson – Norris, Harper, Jones – Tufte, Frederic

Finsko: Luukkonen (Lehtinen) – Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi, Jokiharju, Vaakanainen, Kotkansalo, Salo – Vesalainen (A), Tolvanen, A. Räsänen – Kuokkanen, Koivula, Heponiemi – Tuulola, Ikonen, Innala – Jääskä, Koppanen, Nurmi – Kupari

Hokej - MSJ - USA vs Rusko Zdroj: Twitter - Worldjuniors
SLOVENSKO VS. DÁNSKO

Dánové společně se Slovenskem bojovali o čtvrtou poslední postupovou příčku do čtvrtfinále. Utkání začali překvapivě lépe Dánové, když se do útočného pásma vrhl Christensen a zkusil své štěstí. Jeho bleskovou střelu slovenský gólman jen vyrazil před sebe a z druhé vlny dorazil kotouč do branky Blichfeld a poslal tak Dány do vedení.

Byl to však jediný gól, který Dánové dokázali v tomto zápas vstřelit. Od té chvíle na hřišti dominovali Slováci, kteří nejprve vyrovnali ve dvanácté minutě na 1:1.

Další dvě branky přidali ve druhé periodě, kdy se trefili Fehérvárý a Roman. A ve třetím dějství ještě další dvě přesné trefy přidali Buček a Liška.

Slováci nakonec porazili Dánsko 5:1 a tím postoupili do čtvrtfinále, kde narazí na vítěze skupiny B, Švédsko. Dánové naopak sehrají s Běloruskem play-out.

Branky a nahrávky: 12. Miloš Roman (Tamáši), 30. Fehérváry (Ružička, Buček), 35. Miloš Roman, 45. Buček (Fehérváry), 46. Liška (Kundrik, Solenský) – 5. Blichfeld (Krag Christensen, Röndbjerg)

Sestavy:

Slovensko: Durný (Hrenák) – Hedera, Korenčík, Bodák (C), Ivan, Fehérváry (A), Zeleňák, Matejovič, Fereta – Smolka, Kelemen, Kundrik – Studenič, Tamáši, Miloš Roman – Buček, Krivošík, Ružička – Čacho (A), Liška, Solenský

Dánsko: Krog (Gransöe) – Setkov, Jessen, Mogensen, Heine, O. Larsen, Ch. Larsen, Mortensen – Röndbjerg, Krag Christensen (A), Blichfeld – Mathiasen-Wejse (C), Andersen, Nielsen (A) – Ahlberg, Grundtvig, Madsen – Molge, Schultz, Gath – Schmidt-Svejstrup

MSJ - Slovensko Zdroj: twitter.com

Autor: M. V.