MSJ Kanada vs USA (zápas pod širým nebem)

MSJ: Zápas pod širým nebem zvládli lépe Američané

Včera ve večerních hodinách se odehrál zápas pod širým nebem v rámci juniorského mistrovství světa v ledním hokeji, které se tento ročník koná v americkém Buffalu. V hustém sněžení vyhráli hokejisté Ameriky, kteří předčili Kanadu až v samostatných nájezdech.

Zápas se lépe vyvíjel pro kanadský tým, který udeřil jako první. Již na začátku čtvrté minuty se totiž dostal do vedení 1:0, když se v přesilové hře trefil Makar. Pět minut před koncem první třetiny to bylo již 2:0 díky Dubemu. Ke konci druhé periody dokázali Američané vstřelit kontaktní gól zásluhou Bellowse, ale Kanaďané dokázali rychle odpovědět gólem Katchouka. V poslední dvacetiminutovce se podařilo Američanům vyrovnat po trefách Perunoviche a Tkachuka. Zápas dospěl do prodloužení, kde ale fanoušci v New Era Field Aréně gól neviděli. Rozhodnout musely samostatné nájezdy, kde byli úspěšnější američtí hokejisté.

Kanada: USA 3:4 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 5. Makar (Thomas), 16. Dubé (Steel), 38. Katchouk (Bean) – 37. Bellows (Mittelstadt), 47. Perunovich, 47. B. Tkachuk, rozh. náj. Bellows