Nashville Predators míří do semifinále NHL

Nashville jde do semifinále NHL, St. Louis se Sobotkou vypadl. Přijede podpořit na MS?

Pohádka Nashvillu Predators v NHL pokračuje. Ti dokázali dnes zvítězit v 6. zápase 3:1 a sérii ovládli 4:2 na zápasy. Po dnešní výhře tak míří do semifinále, respektive finále konference.

Již ve druhé minutě se dostalo St. Louis do vedení 1:0, když se trefil Stastny. To byl jediný gól z první třetiny. Ve druhé části se ozvali domácí hráči a jediným gólem v prostřední periodě vyrovnali. Střelcem byl Švýcar Josi. Třetí třetina patřila každopádně Nashvillu. Ti se dokázali prosadit hned dvakrát díky brankám Johansena a Jarnkroka. Nashville předvádí v playoff krásnou podívanou a zaslouženě jde do dalšího kola, respektive do finále Západní konference. Je to historický postup.

Teoretický jsou v tuto chvíli volní podpořit naše kluky na MS Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin, kteří vypadli s týmem St. Louis. Celou situaci budeme sledovat. Ručinský potvrdil, že po skončení série zkontaktuje oba české kluky.

Nashville Predators: St. Louis Blues 3:1

Branky a nahrávky: 21. Josi (Ekholm, Johansen), 44. Johansen (Arvidsson, Forsberg), 59. Järnkrok (Josi, Rinne) – 3. Stastny (Tarasenko, Schwartz)

Střely na branku: 18:24

Počet diváků: 17 240

V dalších sériích NHL nejsou dohrány série.