Dominik Kahun

Německý útočník, kterému v žilách proudí česká hokejová krev

Dominik Kahun se narodil v Plané u Mariánských Lázní, kde také začínal s hokejem. Pod vynikajícím trenérem Petrem Nečem, který již na počátku říkal, že to tento rodák z Plané dotáhne daleko.

Sám Petr Neč řekl: „Byl a je to talent od boha. Škoda, že nehraje za nás, ale vždy jsem tvrdil, že o něm ještě uslyšíme.“

Dominik Kahun se do Německa dostal jako dítě po rozchodu svých rodičů. Máma se totiž následně provdala do Německa a on šel s ní. Posléze dostal nabídku do Alder Manheim, kde byl čtyři roky. Za tu dobu pokaždé vyhráli německý titul ve své mládežnické kategorii. Aktuálně nastupuje v německé profesionální soutěži Deutsche Eishockey Liga za EHC München.

Dominik Kahun Zdroj: hockeymovesintl.com Dominik se také podíval na několik mistrovství světa. Nejdříve reprezentoval Německo na dvou juniorských mistrovství světa, v týmu byl kapitánem. Loni debutoval na seniorském mistrovství světa v Rusku. Letos znovu v nominaci nechyběl a zúčastnil se mistrovství světa, které se konalo ve Francii a Německu. Věkově mohl startovat už v roce 2015 na šampionátu v České republice. Dost ho lákalo a později mrzelo, že nebyl nominován na mistrovství světa 2015. Chuť si spravil loni v Rusku při premiéře v Petrohradu, kde se blýskl čtyřmi body ve čtyřech zápasech. Letos posbíral celkem sedm bodů (2+5).