Tomáš Plekanec, Montreal

NHL PLAYOFF- Skvělý Plekanec pomohl Montrealu k prvnímu vítězství

Dnes pokračovaly zápasy playoff NHL. Na programu byly celkem čtyři zápasy. Svou první výhru slaví Montreal s Edmontonem.

Montreal Canadiens: New York Rangers 4:3 v prodloužení

Stav série: 1-1

Tomáš Plekanec výrazně pomohl týmu k výhře nad Rangers. Zaznamenal dva body a byl zaslouženě vyhlášen třetí hvězdou utkání. Canadiens tak slaví první vítězství v sérii. Plekanec vyrovnal skóre v poslední minutě. V prodloužení pak rozhodl v 79. minutě Radulov.

Branky a nahrávky: 5. Petry (Danault, Radulov), 16. Byron (Gallagher, Plekanec), 60. Plekanec (Radulov, Galchenyuk), 79. Radulov (Pacioretty, S. Weber) – 14. Grabner, 30. Rick Nash (Vesey, Holden), 35. Zuccarello (Br. Smith, Stepan)

Střely na branku: 58:38

Počet diváků: 21 288

Pittsburgh Penguins: Columbus Blue Jackets 4:1

Stav série: 2-0

Tučňáci si poradili i ve druhém zápase v sérii a slaví druhé vítězství nad Columbusem. I když byl Columbus lepší na střely, domácí Pittsburgh našel čtyřikrát místo mezi golmanem a brankou. Hlavní hvězdou byl vyhlášen Sidney Crosby, který zaznamenal tři body.

Branky a nahrávky: 9. Crosby (Guentzel, Sheary), 28. Guentzel (Crosby, Cole), 43. Malkin (Crosby, Cole), 60. Hörnqvist (Cullen, Kühnhackl) – 27. Saad (Wennberg, S. Jones)

Střely na branku: 32:40

Počet diváků: 18 622

Minnesota Wild: St. Louis Blues 1:2

Stav série: 0-2

Minnesota začíná být v krizi. Prohrála totiž i druhý domácí zápas v sérii. Výhru St. Louis totiž vstřelil Schwartz v 58. minutě. Minnesota sice hrála powerplay, ale bezúspěšně. Blues si tak vezou pro domácí zápasy vedení 2:0 v sérii.

Branky a nahrávky: 38. Parise (E. Staal, Suter) – 24. Edmundson (Berglund, Pääjärvi), 58. Schwartz (Pietrangelo, Brodziak)

Střely na branku: 24:22

Počet diváků: 19 404

Edmonton Oilers: San Jose Sharks 2:0

Edmonton slaví první vítězství v sérii nad San Jose. Dnes v noci dokázali vyhrát 2:0. Dnes byli domácí lepší jak gólově, tak i střelecky, když přestříleli soupeře 36:16. Čisté konto si tak připsal Talbot, který zlikvidoval všechny střely soupeře.

Branky a nahrávky: 21. Kassian (Letestu), 51. McDavid (Nurse, Talbot)

Střely na branku: 36:16

Počet diváků: 18 347