David Krejčí, David Pastrňák
Foto: Boston.cbslocal.com

Pastrňák stále nejlepším hráčem Bostonu. Ve svém dvoustém utkání dal gól

David Krejčí, David Pastrňák

Český útočník David Pastrňák stále ukazuje, že v první lajně Bruins je zaslouženě. Na ledě Detroitu vstřelil vyrovnávací gól minutu a půl před koncem základní hrací doby. Boston následně vyhrál v prodloužení 3:2.

Utkání začalo lépe pro Red Wings, když se v deváté minutě druhé třetiny trefil slovenský útočník Tomáš Tatar. Vyrovnávací branka Bostonu přišla až na začátku poslední dvacetiminutovky, když se o gól postaral Acciari. V polovině posledního dějství si vzal Detroit vedení zpět, respektive Larkin prostřelil Raska. Minutu a půl před koncem základní hrací doby bylo opět srovnáno. Vyrovnávací branku zařídil z přesilové hry David Pastrňák. Vítězný gól v prodloužení pak padl přesně pětatřicet sekund od jeho zahájení. Gól vstřelil Marchand, který na Davida Pastrňáka ztrácí pouhé tři body v kanadském bodování soutěže. Pro rodáka z Havířova to navíc byl dohromady 200. zápas v NHL.

Čeští hokejisté, kteří v noci nastoupili do zápasů

Martin Frk (DET) - 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:07 

David Krejčí (BOS) - 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:53 

David Pastrňák (BOS) - 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:30

Martin Hanzal (DAL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:47 

Radek Faksa (DAL) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:46

Překvapení dne

V zápase mezi Senators a Rangers dokázala vyhrát domácí Ottawa, které se v letošní sezóně nedaří. Ve Východní konferenci ji patří předposlední místo s 27 body a skórem 82:103. Z třicetí zápasů dokázali vyhrát pouze 10 (osm v základní části a dva v prodloužení).

48 11