Český útočník Tomáš Plekanec

Plekanec pokořil hranici 600 bodů! V noci zaznamenal gól a asistenci

Český útočník Tomáš Plekanec má za sebou jeden z nejpovedenějších zápasů této sezóny. Ten si totiž připsal hned dva kanadské body za gól a asistenci. Navíc pokořil hranici 600 bodů v NHL.

Zápas se v Bell Centre nevyvíjel pro domácí vůbec dobře. Ve 23. minutě poslal Ottaweu do vedení 1:0 Hoffman, který zachytil kotouč na útočné modré čáře a poté vystřelil na brankáře. Jeho pokus se odrazil od vnitřní tyče. Netrvalo moc dlouho a Canadiens srovnali stav na 1:1. Z přesilové hry se parádně trefil Petry, který překonal Condona střelou z první. O minutu později už domácí Montreal vedl 2:1, když využil přesilovku finský útočník Lehkonen.

Canadiens byli při chuti a minutu před koncem druhé třetiny poslal Lehkonen svým druhým gólem v zápase Montreal do dvoubrankového vedení. Skvěle mu puk nachystal Tomáš Plekanec. Fin poté už jen posílal puk do prázdné brány.

Definitivní tečku v zápase udělal český útočník Tomáš Plekanec. Ten využil velké hrubky v obranném pásmu Ottawy a překonal tak brankáře Condona.

Tomuto zápasu příhlíželo v Bell Centre 21 302 diváků. Hvězdou utkání byl vyhlášen mladík z Finska Lehkonen. Druhou hvězdou byl bezpochyby Tomáš Plekanec. Naopak třetí hvězdou byl vyhlášen Scherbak.

Pro rodáka z Kladna to byl zápas číslo 974, ve kterých si připsal už 601 kanadských bodů za 231 gólů a 370 nahrávek. V historickém bodování klubu Montreal je před ním pouze Švéd Mats Näslund se 612 body.