První semifinálový zápas mezi Hradcem Králové a brněnskou Kometou

Po výhře na hradeckém ledě jsou hokejisté Komety už jen krůček od postupu

Vyrovnaná série mezi brněnskou Kometou a královehradeckým Mountfieldem pokračovala pátým zápasem v hradecké FORTUNA aréně. Modrobílí zápas otevřeli už v první třetině. Nakonec ho dotáhli do vítězného konce. Kometa Brno tak vede v sérii 3:2 a na domácím ledě už může rozhodnout.

Ve čtvrté minutě první třetiny se k puku dostal domácí Alexandre Picard. Ten si počkal na přihrávku před Čiliakovou brankou, na zakončení měl málo místa a našel pouze přichystaný beton brněnského gólmana. I v deváté minutě měli hradečtí pár šancí. Nejdříve nepřekonali Čiliaka Knotek s Gregorcem. O chvíli později měl nabito ve vlastním oslabení Michal Dragoun, který puk za brankovou čáru taktéž nedostal. Následně šli hradečtí do tří. Modrobílí hokejisté hráli dvojnásobnou přesilovou hru, kterou v půli třetiny využil Jakub Krejčík. Hosté se ujali vedení 1:0. Ve dvanácté minutě, kdy ještě pokračovala klasická přesilovka, mohli brněnští odskočit o dvě branky. Eratovu ránu vyrazila Rybárova lapačka. V šestnácté minutě tečoval puk René Vydarený. Čiliak tuto šanci vykryl betonem. Puk za jeho záda nedostal ani Bedřich Köhler, který dorážel. V osmnácté minutě využili domácí přesilovou hru a srovnali na 1:1. Nejdříve se hradeckým nedařilo usadit se v útočném pásmu, nakonec se jim povedlo modrou čáru překročit a Tomáš Knotek mohl vstřelit první gól domácích.

Ve dvacáté třetí minutě se dostali do obrovské šance hostující hokejisté. Alexander Mallet se dostal do samostatného nájezdu a ujížděl tváří v tvář hradeckému gólmanovi. Ten jeho pokus vyrazil. Ve dvacáté osmé minutě měli brněnští pár hezkých šancí. Nejdříve nepřekonal Rybára Erat, poté si na něj nepřišel ani Ondřej Němec. V půli zápasu zahrozili domácí. Bednář s Dejem se dostali do přečíslení. Jaroslav Bednář ale nedokázal umístit puk do odkryté části u bližší tyče. Vzápětí byli hradečtí opět blízko dalšímu gólu. Čápovu střelu tečoval Picard. S touhle šancí si Čiliak perfektně poradil. Ve třicáté šesté minutě si vzali brněnští své vedení zpět. Svůj druhý gól v zápase vstřelil Jakub Krejčík. Minutu a půl před koncem prostřední části se strhla menší potyčka. Martin Štajnoch trestal zákrok na brankáře Rybára. Na trestnou lavici tedy usedl Štajnoch s Haščákem a dál se pokračovalo ve čtyřech. Do konce druhé části už další gól nepadl. Do třetí třetiny šli hosté s těsným vedením 2:1.

Ve čtyřicáté druhé minutě střílel Jaroslav Bednář. Jeho ránu tečoval Rastislav Dej, ale neměl dobře natočenou hokejku. Puk v modrobílé brance neskončil. V padesáté první minutě Přestřelil Jarůšek Čiliakovu branku. V padesáté druhé minutě nedokázal nadvakrát usměrnit puk do Rybárovy branky Zaťovič. V padesáté druhé minutě střílel z první Kukumberk, Čiliak tento pokus vyrazil lapačkou. V tom stejném čase si domácí vzali oddechový čas a odvolali brankaře. Půl minuty před koncem puk jen těsně minul domácí branku. V čase 59:47 už se brněnští nemýlili a gólem do prázdné branky zpečetili výhru nad domácím Hradcem Králové. Na 3:1 zvyšoval Tomáš Vondráček.

Mountfield HK - HC Kometa Brno 1:3

Branky a nahrávky: 18. T. Knotek (Jaroslav Bednář) – 11. J. Krejčík (O. Němec, H. Zohorna), 36. J. Krejčík (Kováčik), 60. Vondráček (J. Krejčík, Dočekal)