David Pastrňák v dresu Boston Bruins
Foto: hchavirov.cz

Proč je Pastrňák stále bez smlouvy? Rozhoduje výše nabídky, sdělil jeho agent

David Pastrňák v dresu Boston Bruins

Sezónu snů měl David Pastrňák v uplynulé sezóně. V NHL nasbíral 70 bodů (z toho 34 gólů), poté jel na světový šampionát, kde si připsal 7 bodů (1+6). Nyní ho čeká důležitý podpis.

Patřil v nejlepším hokejistům uplynulé sezóny v Bostonu. Před ním byl pouze Brad Marchand Ten nasbíral 85 bodů (39+46). Obě skvělá křídla vytvořila s centrem Patricem Bergeronem silnou útočnou formaci. Jednu z nejlepších v NHL.

Oba Kanaďané již nové smlouvy mají. David Pastrňák ale stále bez. Teď mu skončil nováčkovský kontrakt a nyní čeká na nový. Ten je zatím v nedohlednu. Generální manažér Don Sweeney uvedl, že podpis Pastrňáka je prioritou číslo jedna. Nyní je však začátek srpna a smlouva stále nic.  „Pro Davida se jedná o ohromně důležitý kontrakt. Momentálně je to stále ve fázi jednání. Nějaké návrhy už byly zmíněny, ale zatím se neshodujeme. To je hlavní důvod, proč David stále ještě nemá novou smlouvu,“ vysvětlil agent Aleš Volek pro iDnes. Toto si uvědomují i v organizaci Bostonu. Chtějí si udržet českého útočníka na co nejdélší dobu.

 „Můžete vidět, že elitní hráči NHL dostávají velmi vysoké platy. To podle mě cítí i agent Davida Pastrňáka, a proto jeho tábor nespěchá. Obě strany možná čekají, za kolik podepíše smlouvu Leon Draisaitl s Edmontonem. Jejich první tři sezony v NHL jsou hodně srovnatelné,“ řekl reportér CSN.

„Věřím, že se brzy dohodneme,“ řekl na závěr agent Volek.

283 0