Český útočník Tomáš Plekanec v dresu Montreal Canadiens

Skvělá noc Čechů! Plekanec vstřelil vítězný gól, Pastrňák bodoval v desátém zápase v řadě

Dnešní noc se z pohledu českých hokejistů povedla. Gól dnes vstřelili Tomáš Plekanec, Michal Kempný, Michael Frolík, David Krejčí a Jakub Vrána. Po asistenci si dnes připsali David Pastrňák, Jakub Voráček a Ondřej Palát.

V zápase mezi Bostonem a Washingtonem bodovalo nejvíce Čechů z dnešní noci. Celkem tři si připsali po bodu. Po první třetině tohoto zápasu byli úspěšnější hosté z Washingtonu, když vedli 1:0 zásluhou Jakuba Vrány. Druhá perioda nabídla fanouškům v TD Garden Aréně dvě branky. Každou na jedné straně. Nejdříve vyrovnal Bergeron a poté vrátil hostům jednobrankový náskok Bäckström. Na konci sedmé minuty poslední dvacetiminutovky dokázal zvýšit vedení Chiasson a o čtyři minuty později byl stav už 4:1, protože se v oslabení trefil opět Chiasson.  David Krejčí dokázal snížit na 2:4 čtyři minuty před koncem hry, ale hráči Capitals přišli s rychlou odpovědí. Ovečkin se trefil v přesilové hře dvě minuty po gólu Krejčího. Poslední gól zápasu vstřelili domácí půl minutu před koncem základní hrací doby. Bergeron využil přesilovou hru. U tohoto gólu si připsal asistenci David Pastrňák.

Zajímavost dne

Bývalá dlouholetá brankářská jednička Pittsburghu Marc André Fleury se dnes postavil do brány v dresu Vegas Golden Knights právě proti Tučňákům. Zápas vyhráli Golden Knights 2:1. Fleury si připsal 24 úspěšných zásahů a byl vyhlášen hvězdou utkání.