Derby - hokej - Sparta vs Slavia

Sparta dokázala přetlačit Slavii

Dne 5. září 2017 mohli všichni Pražané a další příznivci hokeje spatřit první, ale zároveň poslední derby této sezóny pražských „S“. Utkání se odehrálo v holešovické Tipsport Aréně.

V posledním přípravném utkání se sparťané v Holešovicích střetli se Slavisty. Na první branku jsme museli čekat až do čtyřiačtyřicáté minuty, kdy se prosadil Petr Vrána. Sparťané měli posléze vyloženou šanci, ale poslední přihrávka šla na brusle. Nedáš, dostaneš. Sešívaní dokázali 4 minuty před koncem třetí třetiny vyrovnat. O vyrovnávající branku se postaral Kubica. Utkání po šedesáti minutách bylo nerozhodné 1:1 a o vítězi nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém vítěznou branku vstřelil Uher, který tak udělal radost takřka celé Tipsport Aréně.

HC SPARTA PRAHA 2:1p HC SLAVIA PRAHA

Branky a nahrávky: 44. Vrána (Nedomlel, Pavelka), 63. Uher (Pech, Dvořák) - 56. Kubica (Kopta, Kasík)

Diváci: 5 872

Derby - hokej - Sparta vs Slavia Zdroj: instagram Nicole Hranáčová