Josef Jandač - hokej - nominace
Foto: Tisková konference - youtube.com

Švédské hry nároďáku nevyšly

Josef Jandač - hokej - nominace

Poslední prověrku před mistrovstvím světa česká reprezentace nezvládla. Poslední dubnový víkend patřil Švédským hrám. Češi nedokázali nenavázat na předchozí výkony z Pardubic. Nevyhráli ani jeden zápas.

Úvodní duel sehrál český tým s domácím Švédskem. První třetina našim moc nesedla. Švédové se po vlažnějším začátku dostali v půli třetiny do tempa a v šestnácté minutě se radovali z prvního gólu. Češi mohli na konci třetiny odpovědět, Zadina ale netrefil prázdnou branku. Do kabin se odcházelo za stavu 1:0 pro Švédsko. Ve druhé třetině to pro národní tým vypadalo ještě mnohem hůř. Švédská reprezentace odskočila českému týmu už o tři góly. Nejprve ve vlastním oslabení skóroval Zibanejad, který využil přečíslení dvou proti jednomu. Třetí gól slavili hráči Tre Kronor vzápětí. Oliver Ekman-Larsson mířil přesně a o dostal svůj tým do tříbrankového vedení. Do konce druhé třetiny se už nic závažného nestalo. Ve třetí třetině už jen kosmeticky na 3:1 upravil skóre David Sklenička. Česká reprezentace první zápas prohrála.

Další zápas odehrál národní tým proti Finům. Češi nevstoupili dobře ani do tohoto zápasu. Ve čtrnácté minutě vstřelil úvodní branku Honka. V sedmnácté minutě zvýšil na 2:0 Suomela. Druhý jmenovaný minutu před koncem třetiny jen těsně minul tyč naší brány. Začátkem druhé třetiny naproti tom minul tyč finské brány Hynek Zohorna. Ve třicáté první minutě už ale mířil přesněji Musil a snížil stav na 2:1. Do konce třetiny národní tým ještě zazlobil, ale vyrovnávací branku nedal. V první minutě poslední části zvyšoval na 3:1 pro Finsko Tuomas Kiiskinen. V padesáté druhé minutě skórovali finští reprezentanti dokonce dvakrát. Nejprve dopravil puk za Furchova Záda Rajal a na 5:1 zvýšil Kivistö. V padesáté šesté minutě snížil na 5:2 Kousal, ale to bylo vše.

Poslední zápas čekalo na českou reprezentaci Rusko. Úvodní třetinu začal český výběr dobře. V páté minutě dostal poprvé za turnaj Čechy do vedení Dmitrij Jaškin. Česká radost však netrvala dlouho. V desáté minutě Rusové odpověděli. Dadonov se dostal do samostatného úniku a vyrovnal skóre. Ve třinácté minutě Rusové vývoj zápasu otočili. Gól na 2:1 střílel Bučněvič. Češi dokázali ve třicáté čtvrté minutě vyrovnat zásluhou Filipa Chytila. Do čtyř minut ž ale Rusové zase vedli o gól. Tkačov byl nekrytý před prázdnou brankou české reprezentace a poslal svůj tým do vedení. Ve třetí třetině pojistil výhru gólem do prázdné branky Nikita Sošnikov a Češi tak prohráli i poslední zápas.

68 0