Chomutov vs Litvínov

TELH: Krušnohorské derby ovládl Chomutov. Kometa jde do čela tabulky

Dnešní deváté kolo bylo dost zajímavé. Brněnská Kometa vyzvala Vítkovice a Hradec Králové Mladou Boleslav. Sparťané zajeli do daleké Olomouce. Zlín hostil Třinec a Plzeň Jihlavu. Bylo také k vidění krušnohorské derby a Liberec prověřil Pardubice.

HC VERVA LITVÍNOV VS PIRÁTI CHOMUTOV

První krušnohorské derby hostil Litvínov. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení, o které se postarali Mario Grman a Michal Poletín. V závěru první periody se podařilo domácím snížit na rozdíl jediné branky. Nejezchleb našel na levém kruhu Františka Lukeše, který překonal soupeřova gólmana. Ve druhé třetině jsme viděli celkem dvě branky. Po jedné na každé straně a po čtyřiceti minutách vedl Chomutov 3:2. Ve třetím dějství žádná branka nepadla i přes to, že domácí zkusili také hru v šesti. V prvním krušnohorském derby tak zvítězil Chomutov.

Branky a nahrávky: 19. J. Černý (M. Hanzl), 29. F. Lukeš (Nejezchleb, Jánský) – 8. Grman (Valach, Vondrka), 18. Poletín (Slovák, Mrázek), 28. Poletín (Lauko)
Diváci: 5 825
Konečný výsledek: 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

HC KOMETA BRNO VS HC VÍTKOVICE RIDERA

Vítkovice v rámci devátého kola zavítaly do nedalekého Brna. První třetina byla v celku vyrovnaná a poklidná. Jako první se dostali do vedení domácí, když se trefil Zaťovič. Reprezentační útočník skóroval v zápase ještě jednou, když ve druhé třetině navyšoval na 3:1. Následně brněnský hrdina zápasu sahal po hattricku, dvakrát však zblízka Bartošáka překonat nedokázal. Ve třetím dějství padly další dvě branky do vítkovické svatyně a Kometa zaslouženě vyhrála 5:1. Asi nejkrásnější akci celého zápasu předvedl Jan Hruška, jenž stanovil konečné skóre utkání na 5:1. Jeho branku můžete vidět v přiloženém videu.

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, J. Krejčík), 22. Vincour (Dočekal), 33. Zaťovič (T. Svoboda, J. Krejčík), 42. Mallet (Nahodil), 51. Hruška (Zaťovič, Barinka) – 26. P. Zdráhal (Lev)
Diváci: 7 058
Konečný výsledek: 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC VS HC DYNAMO PARDUBICE

Před začátkem utkání se oba týmy rozloučily s gólmanem Jánem Lašákem, který před několika dny ukončil svojí hokejovou kariéru. První třetina byla celkem poklidná a vyrovnaná. Nikdo nechtěl udělat první chybu. Nebyli jsme ani svědky žádné vyložené gólové tutovky, která by posunula výsledkovou tabuli dopředu. Na první branku jsme si museli počkat až do 22. minuty, kdy se trefil Jánošík, který si připravil kotouč a z kruhu vystřelil. Jeho dělovka propálila vše, co mu stálo v cestě. Liberec přidal další tři poměrně rychlé branky a odskočili Pardubicím na rozdíl čtyř branek. V čase 39:16 Sacha Treille úspěšnou tečí snížil na rozdíl tří gólů a zároveň využil početní převahu. Ve třetí třetině si domácí drželi vedení a tak jsme již další branku neviděli.

Branky a nahrávky: 23. Jánošík (Ševc, P. Jelínek), 31. P. Jelínek (Plutnar, Kolmann), 37. Jašek (Bakoš), 38. P. Jelínek (Bulíř) – 40. Treille (Hunkes, P. Sýkora)
Diváci: 5 679
Konečný výsledek: 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)