Hokej - BK Mladá Boleslav

TELH – PLAY-OUT: Vyrovnané zápasy nakonec lépe zvládl Litvínov a Mladá Boleslav

Zároveň s předkolem play-off také začal boj ve skupině o udržení neboli play-out, do kterého se dostaly tyto týmy: Piráti Chomutov, HC Verva Litvínov, BK Mladá Boleslav a HC Dukla Jihlava. Nejhůře na to však je Litvínov, který je blízko baráže.

PIRÁTI CHOMUTOV VS HC VERVA LITVÍNOV

Již první kolo play-out nabídlo zajímavou podívanou v podobě Krušnohorského derby. Do vedení se dostali hosté, když se prosadil Juraj Mikuš. Piráti, ale dokázali vývoj utkání v první periodě otočit na svojí stranu, když se nejprve trefil Dávid Skokan a později Martin Šťovíček, který dostal od Lauka přesnou nahrávku a puk jen doklepl do odkryté části branky. Po dvaceti minutách Chomutov vedl 2:1.

Neskutečné věci se děly ve druhé části hry mezi Chomutovem a Vervou. Jestliže první třetina více patřila Chomutovu, v té druhé více dominoval Litvínov. Nejprve vyrovnal na 2:2 Viktor Hübl a později dokonce Juraj Mikuš, který v tomto utkání zaznamenal druhou vstřelenou branku, poslal hosty do jednobrankového vedení. Zápas byl velmi vyhrocený a o menší šarvátky nebylo nouze. V závěru třetiny měli domácí na hokejkách vyrovnání, když z mezikruží vystřelil Vantuch, ale jeho pokus šel mimo tři tyče, i když to byl pouze o pár centimetrů. Po čtyřiceti minutách Litvínov vedl nad Chomutovem 3:2.

Ve třetí dvacetiminutovce se Pirátům podařilo zaslouženě vyrovnat, když se prosadil mladý sedmnáctiletý Jakub Lauko. Dále také byly lepším týmem, ale po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 3:3 a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém branku vstřelil Lukáš Doudera.

Branky a nahrávky: 13. Skokan (V. Růžička, Knot), 17. Šťovíček (Lauko, Flemming), 46. Lauko (Šťovíček, Slovák) – 5. J. Mikúš (Gula, J. Černý), 25. V. Hübl (F. Lukeš), 35. J. Mikúš (Iberer), 64. L. Doudera (V. Hübl)

Chomutov: Litvínov 3:4p

BK MLADÁ BOLESLAV VS HC DUKLA JIHLAVA

Zároveň se také odehrálo utkání mezi Mladou Boleslaví a Jihlavou. Ani jeden z celků se v první části neprosadil, ale větší šance si dokázali vytvořit hokejisté Mladé Boleslavi, které měli k dispozici několik přesilových her, které nedokázali zužitkovat ve svůj prospěch. Po dvaceti minutách byl stav nerozhodný, ale navíc bruslařský klub si do druhé periody přenesl početní výhodu 5 na 3.

Tuto početní výhodu dokázali nakonec ve druhé části využít, když Jakub Klepiš zamíchal kotoučem a chytrou střelou procpal puk za Škarka. Tento úvodní gól započal brankovou kanonádu. Později se znovu prosadil Klepiš, který překonal ležícího jihlavského gólmana. Na 3:0 navyšoval Kotvan. Dále se ještě prosadil Pacovský. Ve 38. Minutě se také mohl radovat hostující tým. Když se štěstím k puku dostal Zeman, který černou gumu nasměroval přesně pod břevno. Mladá Boleslav však neměla dost a dvanáct sekund před konce druhé části navýšila na neskutečných 5:1.

Do závěrečné části nastoupil Kořenář, který v brance jihlavské Dukly vystřídal Škarka. Dále bylo k vidění spíše několik ostrých zákroků, ale žádná další branka už nepadla. Bruslařský klub porazil Jihlavu 5:1

Branky a nahrávky: 21. Klepiš (Orsava, Žejdl), 24. Klepiš (Pabiška), 32. Kotvan (Pacovský, Urban), 36. Pacovský (Klepiš), 40. Pacovský – 38. Zeman (Čachotský)

Mladá Boleslav: Jihlava 5:1