Bílí Tygři Liberec- oslava

TELH – PŘEDKOLO PO: První bod urvala Olomouc společně s Libercem

Dnešním dnem začalo předkolo play-off Tipsport extraligy ledního hokeje, ve kterém Olomouc bojovala se Zlínem a Liberec s pražskou Spartou.

HC OLOMOUC VS AUKRO BERANI ZLÍN

Olomoučtí první duel proti Zlínu začaly lepším dojmem, ale oba týmy se držely svých taktických pokynů. Diváci mohli být u vytržení, jelikož byl k vidění pohledný a atraktivní hokej, který zvedal návštěvníky zimního stadionu v Olomouci ze sedaček. I když aktivnější byli domácí. Z první vstřelené branky se radovali hosté, když se prosadil naprosto nehlídaný Pavel Klhůfek, který šikovně prostřelil olomouckého gólmana. Kohouti z Olomouce už v první třetině nestačili na inkasovanou branku reagovat a tak po dvaceti minutách Zlín nad Olomoucí vedl 1:0.

Ve druhé periodě se vývoj i hra vyrovnala. Irgl se dostal do samostatného úniku, ale jeho pokus skončil na betonech zlínského gólmana. K odraženému kotouči se dostal rychlým pohybem Petr Strapáč, který na nic nečekal a poslal černou gumu do zlínské svatyně. Nadále se hra vyvíjela stejným stylem, jaký diváci viděli v první části hry. Oba týmy předváděly skvělou obrannou hru. Proto také po druhé třetině byl stav nerozhodný 1:1.

Ve třetí třetině se do sebe oba dva týmy zakously nejvíce, jak mohly. Olomouc se dostal do vedení, ale na to Zlín vyrovnal na 2:2. Rozhodující branku vstřelil v čase 55:57 Petr Strapáč, který dostal zpoza branky chytrou přihrávku a z kruhu pro vhazování vypálil dělovku, která skončila až za Kašíkem.  Zlín v závěru zkusil hru v šesti, ale skóre se nakonec nijak neměnilo a Olomouc si došla pro první bod v předkole play-off.

Branky a nahrávky: 30. Strapáč (Irgl, Laš), 43. Holec (Vyrůbalík, Jergl), 56. Strapáč (J. Galvas, Irgl) – 14. Klhůfek (Popelka), 50. Šťastný (Roberts Bukarts, Okál)

Olomouc: Zlín 3:2 (na zápasy 1:0)

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC VS HC SPARTA PRAHA

Vyrovnanou podívanou diváci mohli vidět Home Credit aréně. V prvních deseti minutách byli více na kotouči domácí, kteří zaměstnávali sparťanského gólmana, který však vychytal všechny pokusy až do sedmé minuty, kdy kapituloval. K puku se dostal Redenbach, který z pravého kruhu vypálil. Jeho pokus skončil přesně v horním levém rohu. O vyrovnávající branku se postaral Petr Vrána, který překonal Romana Willa z bezprostřední blízkosti. Závěr první periody byl opravdu strhující, ale i tak byl stav nerozhodný 1:1.

Druhá dvacetiminutovka byla jako přes kopírák té první části. Opět rychle šli do vedení domácí. Jašek našel Redenbacha, který propálil naprosto vše, co mu stálo v cestě, a připsal si druhou branku v utkání. Sparta se znovu nezalekla a nepříznivý stav znovu vyrovnala. O druhou vyrovnávající branku se postaral Juraj Mikuš.

Třetí část diváci nespatřili vůbec pohledný hokej a ani se nemohli radovat ze žádné vstřelené branky, jelikož oba týmy nechtěly udělat žádnou chybu a věnovaly se především obranné činnosti. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 3:3 a utkání dospělo do prodloužení, ve kterém rozhodl Tomáš Filippi, který vybojoval první bod pro Liberec.

Branky a nahrávky: 7. Redenbach (Ordoš, Šmíd), 24. Redenbach (Jašek, Ševc), 63. Filippi (Bakoš) – 18. P. Vrána (Řepík, J. Hlinka), 25. Mikuš (Pech)

Liberec: Sparta Praha 3:2 (na zápasy 1:0)