Hráči Komety Brno, nejblíže zleva Martin Erat

TELH: Shrnutí všech týmu po první čtvrtině základní části

Třináct kol, tedy přesně čtvrtina, hokejové extraligy je za námi. Je to sice krátká doba na sumarizaci, nicméně se pojďme společně podívat, jak se vedlo favoritům, outsiderům, či nováčkovi soutěže.

HC KOMETA BRNO

Obhájci titulu vstoupili do nové sezóny na jedničku. Během třinácti utkání prohráli jen třikrát a z toho jen jednou nebrali ani bod. Ve třetím kole na domácím ledě přivítali Mladou Boleslav, která je porazila 3:2. Jak Vejmelka, tak i Čiliak během prvních třinácti duelů vybojovali čisté konto, každý jedenkrát. Další utkání Kometa Brno odehraje v úterý tj. 17. 10. 2017. Ve WERK Aréně porovná síly s domácím Třincem. První vzájemný duel ovládla Kometa, která porazila Oceláře 5:4 po samostatných nájezdech. Brňané aktuálně vedou tabulku TELH.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Celek, který skončil v minulém ročníku na druhém místě, se v letošní první čtvrtině celkem trápí. Po odehraných třinácti kolech mají na svém kontě patnáct bodů a patří jim zatím nepříznivé jedenácté místo (5 výher a 7 proher). Jejich hra je jako na houpačce. Jednou porazí svého soupeře s přehledem a další zápas se hledají a pohrají rozdílem třídy. Během první čtvrtiny jim soupeři dvakrát nadělili "sedmičku" (Sparta a Brno). Další zápas Liberec odehraje v Hradci Králové. První vzájemný duel vyšel lépe Liberci, který na domácí půdě porazil Mountfield 3:0.

MOUNTFIELD HK

Hradec Králové do nové sezóny nevstoupil dobře. První tři zápasy skončily katastrofou. Nejprve porážka 3:0 od Liberce, poté Brno a prohra 2:4 a následně na to opět porážka 3:0, tentokrát od aktuálně posledního Litvínova. Pak se ale začalo blýskat na lepší časy a  přišlo pár vítězství, ale také pár porážek. Začalo se dařit od devátého kola, kdy v řadě vyhráli šest utkání. Poslední vítězné utkání získali včera doma v derby proti Pardubicím, kterým nadělili 6 gólů a sami neinkasovali. Gólman Patrik Rybár si připsal třetí čisté konto v řadě. Navíc Mountfield má v posledních třech zápasech skóre 10:0. Aktuálně jim patří čtvrtá příčka.

PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutovští prožívají první čtvrtinu úplně obráceně než HK. Na začátku brali vítězství za vítězstvím a dlouho se drželi na prvním místě. V posledních čtyřech utkání však posbírali pouze bod v prodloužení v Třinci. Ve včerejším duelu v O2 Aréně těsně padli se Spartou 2:3. Do druhé čtvrtiny vstoupí zápasem proti Olomouci. První duel ovládli 4:2.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Proměnlivé výsledky, ale převládají zápasy s kladným výsledkem. Ve 13. kole v Mladé Boleslavi nakonec ubránili a urvali vítězství za tři body. Pro ně je důležitý každý bod, jelikož první šestka je dosti nabitá. Aktuálně jim patří třetí pozice. Druhou čtvrtinu začnou na domácí půdě, kam zavítá vedoucí Kometa.

HC SPARTA PRAHA

Trápení, radost, nevyrovnaná hra. Tak by se dala charakterizovat první čtvrtina TELH pražské Sparty. Vítězství střídá porážku a zase naopak. Tým v některém duelu tápe, ale vzápětí mají radost z výhry. V prvním duelu porazili Pardubice 3:2. První zápas druhé čtvrtiny si již Sparťané předehráli. Pardubice jim v O2 Aréně vrátili porážku, tentokrát 3:1. Další utkání je čeká ve čtvrtek 19. 10. 2017, kdy zavítají do Jihlavy, aby předehráli 15. kolo.

HC VERVA LITVÍNOV

Litvínov se od samého začátku nové sezóny trápí a topí se úplně na posledním místě. Ze třinácti utkání vyhráli jen třikrát. Nejprve ve druhém kole porazili Liberec 2:0 a vzápětí ve třetím kole Hradec Králové 3:0. Na další vítězství si museli počkat až do neděle 15. 10. 2017, když se jim podařilo ve napjatém utkání doma porazit Brno 4:3 po samostatných nájezdech. Další utkání je čeká v úterý. Na litvínovský stadion přijede skvěle rozjetá Plzeň, která je v prvním kole porazila 5:1.

HC ŠKODA PLZEŇ

Druhou čtvrtinu zahájí Plzeň na ledě Litvínova (první duel Plzeň ovládla 5:1). Škodě patří aktuálně druhé místo a ztrácejí na Brno pouze bod. Jejich forma je neskutečná a vskutku překvapivá. Nikdo snad ani nečekal, že by mohli bojovat o vrchol tabulky. Během první čtvrtiny dvakrát nadělili soupeři "desítku". Nejprve Olomouci a poté Pardubicím.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Vítkovice se v posledních letech pohybují v nižších patrech tabulky a ani letos tomu není jinak. Aktuálně jim patří osmé místo s osmnácti body. Jejich výkony jsou různorodé. Pár vítězství následně pár proher (6:8). V prvním kole Zlín porazil Ostravany 2:1 v prodloužení. Uvidíme, jak tomu bude ve druhém vzájemném duelu.

BK MLADÁ BOLESLAV

I Bruslaři neprožívají nijak povedený vstup do sezóny. Patří jim deváté místo s osmnácti body. Od Vítkovic je dělí pouze horší skóre.  Jejich výkon je podobný jako u ostravského celku. Někdy se radují z výhry, jindy jsou smutní z prohry. Ve včerejším duelu proti Spartě sahali po prodloužení, ale bohužel nedokázali vstřelit vyrovnávající branku. I přesto, že měli dost slibných šancí. Mladá Boleslav v prvním kole vyzvala nováčka z Jihlavy, který jim ukázal, že ho nemají podceňovat a nakonec Bruslaři prohráli 3:4 v prodloužení. Jsme velice zvědaví, jak dopadne druhý vzájemný duel.

HC OLOMOUC

Kohouti do začátku sezóny moc dobře nevstoupili. Ve třetím kole od Plzně dokonce schytali porážku 10:0, která je posadila na zem. V dalších dvou zápasech předvedli neskutečné výkony, na kterých se především podepsal svými skvělými zákroky gólman Konrád, který vychytal dvakrát v řadě čisté konto. Olomouc v obou dvou případech vyhrála 3:0 (Liberec a Litvínov). Poté byl jejich výkon opět rozhozený. Vítězství střídaly prohry. Ve třináctém kole porazili Jihlavu 3:0, opět díky skvělému Konrádovi, který svůj tým drží. Druhou čtvrtinu Olomouc zahájí zápasem proti Chomutovu, který je v prvním duelu porazil 4:2.

AUKRO BERANI ZLÍN

Slezané se už dlouhodobě pohybují v prostřední části tabulky. Na svém kontě mají čtyři vítězství za tři body a další tři vítězství v prodloužení či po nájezdech. Dále jednu prohru právě po penaltových rozstřelech a pět proher v základní hrací době. V prvním utkání druhé čtvrtiny je čekají Vítkovice, které je v prvním vzájemném duelu v letošní sezóně porazily 2:1 v prodloužení.

HC DYNAMO PARDUBICE

Pardubice se v minulé sezóně nakonec udrželi v TELH, ale jejich výkon se moc nezlepšil ani přes to, že tým během léta posílil. Z třinácti utkání vyhráli jen pět utkání a z toho jen čtyři v základní hrací době. Nyní jim patří dvanáctá příčka.

HC DUKLA JIHLAVA

Nováček soutěže se nové výzvy nebojí. Do každého zápasu jde na maximum a leckdy svým výkonem a výsledkem překvapí všechny. I přes to počítají více prohraných zápasů než těch vyhraných. V posledních dvou zápasech nevstřelili ani branku. Uvidíme, zda se něco změní v následujícím kole proti Mladé Boleslavi. První vzájemné utkání Dukla zvládla a porazila Středočechy 4:3 na prodloužení.

Tabulka TELH po 13 kolech Zdroj: livesport.cz