Marcel Haščák - Hokej - Kometa Brno

TELH: Sparta zvládla šlágr kola, Plzeň i nadále na prvním místě

Šlágrem 32. kola bylo utkání mezi Spartou a brněnskou Kometou. Plzeň je i přes prohru po nájezdech stále první.

Vedoucí Plzeň zajela na led Mladé Boleslavi. V první třetině gól nepadl, ale střelecky ji lépe zvládl domácí tým. Také druhá třetina se obešla bez gólů. Střelecky aktivnějším mužstvem byli Mladoboleslavští, kteří vystřelili na soupeře pětadvacetkrát. Plzeň jen čtrnáctkrát. První gól zápasu padl až dvě minuty před koncem základní hrací doby. Trefil se Milan Gulaš. Jenomže domácí dokázali téměř nemožné. Pět sekund před koncem hry srovnal na 1:1 Lukáš Žejdl. Fanoušci se tak dočkali prodloužení, ve kterém však ani jeden z týmů gól nevstřelil.. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých byli lepší domácí a získali bonusový bod.

Šlágrem posledního předvánočního kola bylo utkání mezi Spartou a Kometou. Do brněnské branky se postavil Marek Langhamer, který byl poslán na hostování z týmu NHL Arizony Coyotes. Již od začátku se hrál tvrdý hokej a do první minuty padlo hned osm trestů. Jako první se do vedení dostali domácí Pražané. V jedenácté minutě se trefil Lukáš Klimek. Dalšího gólu se diváci v první třetině nedočkali. Stále byla v zápase více vidět rivalita.

Druhá perioda nabídla hned dva góly, a to jeden na každé straně. Nejdříve zvýšil náskok Sparťanů na 2:0 Petr Kalina. Kometa ale dokázala přesně za minutu snížit na 1:2. Z dorážky se trefil Vojtěch Němec.

Ve druhé třetině gól nepadl, poslední perioda naopak brankou začala. Sparta po třiceti sekundách hry vstřelila branku, jejíž autorem byl Richard Jarůšek. V sedmačtyřicáté minutě měli Brňané příležitost ke skórování. Rozhodčí totiž nařídili trestné střílení, kterého se chopil Martin Erat, jenž ale finského brankáře nepřekonal. Kometa se však radovala o minutu později. Gól na 2:3 vstřelil Ondřej Němec. Těsně před koncem základní hrací doby byla potrestána střídačka Komety Brno a šance na vyrovnání vyhasly. Sparta zvládla šlágr 32. kola a zvítězila nad Brnem 3:2. Toto utkání navštívilo 16 343 diváků.