HC Kometa Brno vs HC Oceláři Třinec

TELH TOP 3: První gól padl po 33 vteřinách ve vyrovnaném utkání Brno vs Třinec

První kolo extraligy nabídlo úžasnou podívanou. Viděli jsme tři zápasy, které dospěly do prodloužení a dokonce velmi vyrovnaný zápas mezi Brnem a Třincem rozhodovaly až samostatné nájezdy, které se nově znovu hrají na pět pokusů.

1. HC KOMETA BRNO VS HC OCELÁŘI TŘINEC

Utkání začalo v 17:20 v DRFG Aréně. Byla to úplně první branka letošní sezóny, která padla po 33 vteřinách. Střelcem se zapsal Marcinko. Kometa následně zvládla oslabení a po něm Vojtěch Němec vyrovnal na 1:1. Vyrovnané utkání dále pokračovalo. Oba týmy do poloviny první třetiny přidaly po jednom gólu. Necelých pět minut před koncem první periody se znovu Oceláři dostali do vedení. První třetina letošní sezóny nabídla opravdu parádní podívanou. Na začátku druhé třetiny Šimon Hrubec vychytal za sebou několik tutovek a také mu pomohla tyčka. Erat s Káňou jeli dva na jednoho, když Třinečtí špatně střídali, druhý jmenovaný ale trefil pouze Hrubcův beton.  Po nevyužité příležitosti na domácí straně se radovali hosté. Jelikož Erik Hrňa z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě, a navýšil na 2:4 pro Třinec. V čase 53:50 Kometa zadělala na pořádné drama. Martin Erat projel po prknech do útočného pásma, kde našel Hrušku, který vypálil. Puk skončil za zády gólmana. Brno tlačilo a tlačilo a Martin Erat našel milimetrovou přihrávkou Ondřej Němce mezi kruhy a brněnský kapitán vyrovnal na 4:4. Martin Erat si připsal třetí asistenci. Utkání se muselo prodlužovat, v něm branka nepadla a tak o vítězi rozhodli samostatné nájezdy, ve kterých uspěla Kometa.

Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Štencel, Vincour), 7. Vincour (Zaťovič, M. Erat), 54. Hruška (M. Erat, O. Němec), 58. O. Němec (M. Erat), rozh. náj. T. Svoboda – 1. Marcinko (Martin Růžička, Roth), 9. Irgl (Dravecký, M. Kovařčík), 16. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 33. Hrňa (Krajíček)
Diváci: 7454

2. HC DUKLA JIHLAVA VS BK MLADÁ BOLESLAV

Nováček soutěže se na domácím ledě prvního extraligového soupeře nezalekli. Musil na začátku první periody dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění. Jihlavský celek tuto příležitost bleskově využili a dostali se poprvé do vedení. Dukla se svého soupeře opravdu nebála a přidala další branku. Soupeř však vzápětí zareagoval a snížil opět na rozdíl jediné branky. Domácí po první třetině vedli nad Mladou Boleslaví 2:1. Ve druhé třetině jsme byli svědky jen jediné branky a ve 38. minutě, kdy se prosadil Orsava a vyrovnal na 2:2. V padesáté minutě se puk po střele Kajínka doklouzal za čáru. Ano nebo ne? Rozhodčí nejdříve branku uznal, ale posléze se jel poradit s videorozhodčím, který branku potvrdil. V čase 57:21 Mladá Boleslav využila přesilovou hru a vyrovnala na 3:3. V prodloužení vítěznou branku dal Tomáš Jiránek.

Branky a nahrávky: 5. Protasenja (Bryhnisveen, Šidlík), 10. Macík (J. Skořepa), 50. Kajínek (J. Skořepa), 62. Jiránek (Hlinka) – 10. Valský, 38. Orsava (Látal), 58. Kotvan
Diváci: 5076

3. HC VÍTKOVICE RIDERA VS AUKRO BERANI ZLÍN

Berani v prvním kole zajeli na led Vítkovic. Hosté ohrozili domácí klec již v úvodní minutě, kapitán Veselý vystřelil na domácího gólmana Bartošáka, ale ten puk na druhý pokus ukryl do bezpečí. Domácí se z první branky radovali v 17. minutě, kdy se trefil Zdráhal. Celé utkání držel čisté konto Bartošák, který nakonec minutu před koncem třetí třetiny kapituloval. Utkání dospělo do prodloužení, ve které uspěl i hosté.

Branky a nahrávky: 17. min P. Zdráhal (Lev, Hrbas) - 59. Freibergs (Roberts Bukarts, Kubiš), 62. D. Šťastný (Matějíček)
Diváci: 6 371