Hokejisté Komety se radují z gólu v prodloužení (Zleva Jakub Krejčík a Martin Erat)

Každý zápas, který Kometa hrála na domácím ledě, byl stejný. Vždycky se muselo prodlužovat a vítězný gól si pokaždé na své konto připsali Brňané. Včera již potřetí.

Kometa Brno: KalPa Kuopio 3:2 v prodloužení

Na domácím ledě se Kometa poprvé představila v rámci Ligy mistrů poslední srpnový den. V DRFG Aréně hostila finské mužstvo KalPu. Na jejich ledě dokázali brněnští hokejisté zvítězit těsně 2:1. V Brně se psal hodně podobný scénář. Základní hrací doba skončila nerozhodně 2:2 a následovalo prodloužení. Tam excelovali domácí, kteří ve třetí minutě prodloužení vstřelili vítězný gól, jehož autorem byl Hynek Zohorna.Tento zápas si každý pamatuje, protože KalPa jela v situaci dvou na brankáře a ti překvapivě gól nedali.

Kometa Brno: Stavanger Oilers 4:3 v prodloužení

Druhý domácí zápas sehráli Moravané již o dva dny později. Do brněnské arény zavítal norský tým Stavanger Oilers, který hrál v minulosti (V Lize mistrů) proti Třinci. V tomto zápase to bylo obdobné, jako v tom předešlém. Po základní hrací době jsme vítěze neznali a zápas musel opět do pětiminutového prodloužení. Stavanger jel na konci první minuty v situaci dvou na jednoho, ale Čiliak byl pozorný. Poté nahrál Zaťovičovi, který jel sám na brankáře a vystřelil Kometě bonusový bod.

Kometa Brno: Malmö Redhawks 5:4 v prodloužení

Poslední domácí zápas v rámci skupinové fáze Ligy mistrů čekal na Kometu švédský tým z Malmö. Zápas začal dobře pro Kometu, ti vedli po druhé třetině 3:1. Na začátku třetí třetiny se ale děly věci. Nejdříve zvýšil vedení na 4:1 Tomáš Svoboda, poté se dostali ke slovu hosté ze Skandinávie. Ti dokázali během tří minut srovnat na 4:4. Kometa se poté dokázala vzpamatovat a udržela nerozhodný stav. Opět se muselo nastavovat. V 63. minutě vstřelil vítězný gól Martin Erat, kterému nabil přímo Jakub Krejčík. Nutno zmínit, že od prvního domácího zápasů až do toho včerejšího se góly zvyšovaly. Nejdříve pět gólů, poté sedm a nakonec děvět.