Český hokejista David Pastrňák

V noci ze soboty na neděli nás čekalo celkem třináct utkání kanadsko-americké NHL. Čechům se dařilo střelecky. David Pastrňák se trefil za Boston hned dvakrát, prohru v zápase s Washingtonem však neodvrátil. Góly si připsali také Tomáš Plekanec, Radek Faksa, Vladimír Sobotka a Jakub Voráček.

V dresu Dallasu potvrzuje skvělé výkony i nadále český forvard Radek Faksa. I přesto, že nastupuje ve čtvrtém útoku, ukazuje, že tato pozice pro něj není překážkou. Hvězdy z Dallasu dnes převálcovaly Buffalo poměrem 5:1, když 4 góly vsítili hned v úvodní periodě a donutili soupeře k výměne gólmana. Faksa vstřelil druhý gól svého týmu, který byl zároveň vítězný. Při třetím gólu Johnse si navíc připsal asistenci. Po dnešním utkání tak má na kontě 3 zásahy a 4 gólové přihrávky.

Gól Radka Faksy

Duel mezi Bostonem a Washingtonem nabídl plno zajímavých změn v základních sestavách týmů. Jakub Vrána v dresu Capitals nastoupil v prvním útoku společně s T.J. Oshiem a Nicklasem Bäckströmem, přičemž elitní útočná dvojice Ovečkin-Kuznětsov nastupovala se Smith-Pellym jako druhá. Změny proběhly také u Bruins. David Pastrňák doposud nastupoval ve druhé lajně s Debruskem a Bjorkem. Ovšem již od minulého zápasu poskládal trenér Cassidy elitní útočnou trojici Pastrňák-Bergeron-Marchand, která se výrazně dnes zapsala do statistik. Zatímco Brad Marchand po této změně spíše tápe, David Pastrňák se dnes dvakrát zapsal střelecky. Prohře 2:3 však nezabránil. Zatímco při první trefě takovým lehkým blafákem zasunul kotouč mezi gólmanovy betony, napodruhé překonal Holtbyho v přesilovce, když téměř z nulového úhlu orazil puk o jeho záda za brankovou čáru. V posledních zápasech se mu daří úspěšně bodovat. Dostal se již na hranici 13 bodů (8+5). Druhý útočník v řadách Bostonu David Krejčí stále zůstává z důvodu zranění mimo hru.

První gól Davida Pastrňáka

Druhý gól Davida Pastrňáka

Tým Philadephie dnes sice po nájezdech podlehl lavinám z Colorada, ovšem pod 2 góly letců se podepsal Jakub Voráček. Poté, co přidal již svoji patnáctou asistenci v letošní sezóně (drží průměr více než 1 nahrávky na zápas), se potřetí v sezóně prosadil, když jednoručně a se štěstím z ostrého úhlu doklepával puk do brány po střele jednoho ze spoluhráčů. Díky svému dnešnímu zápisu se již dostal na 18 kanadských bodů a stále se drží v elitní desítce kanadského bodování, konkrétně na šesté pozici

Gól Jakuba Voráčka

V dresu Montrealu se začíná střelecky dařit také Tomáši Plekancovi, jenž si připsal již třetí zásah letošní sezóny. Muž, který odvádí na ledě mnoho "černé práce", ze které se snaží jeho spoluhráči těžit, se poslední dobou více zapisuje do statistik. V 52. minutě se trefil z mezikruží, když prostřelil Hellebuycka mezi betony, čímž snížil na 3:4 z pohledu Canadiens a vykřesal naději. Jeho spoluhráč Petry následně necelých 5 minut před koncem třetí třetiny vyrovnal a obrat Montrealu dovršil v prodloužení Pacioretty.

Gól Tomáše Plekance

V zápase mezi Torontem a St. Louis jsme viděli pěknou přestřelku. Celkem desetigólová nadílka měla také jednoho úspěšného střelce z Česka. Rodák z Třebíče Vladimír Sobotka zaznamenal pátou trefu Blues, která se nakonec ukázala jako vítězná.