Semifinálový zápas na ZOH 2010 mezi Kanadou a Slovenskem

Každý si určitě vzpomíná ten dechberoucí a nervydrásající semifinálový souboj mezi domácí Kanadou a Slovenskem. Slovenští hokejisté dokázali v posledních minutách přitlačit Kanadu, která naopak nevěděla, co hrát.

Slováci se v základní skupině B utkali s Českem (1:3), Ruskem (2:1sn) a s Lotyšskem (6:0). Obsadili tak třetí místo za Ruskem a Českem. V předkole o playoff je čekal zápas s Norskem, které porazili těsně 4:3. Také čtvrtfinálový zápas nebyl pro slovenské hokejisty překážkou. Tam je čekali silní Švédové, kteří ale na Slováky recept nenašli. Naopak prohráli překvapivě 3:4.

Slovensko tak postoupilo do semifinále olympijského turnaje. Tam svedlo souboj s domácí Kanadou, která byla favoritem celého turnaje. Zápas se pro naše bratry nevyvíjel moc dobře. Po druhé třetině prohrávali 0:3. To, co předvedli Slováci v poslední dvacetiminutovce, bylo opravdu neskutečné. Nejdříve v 51. minutě snížil na 1:3 Višňovský a poté o čtyři minuty vstřelil kontaktní branku Handzuš. Závěr zápasu patřil bezpochyby jim. V poslední minutě hry nevěděli kanadští hokejisté, co hrát. Slováci je přehrávali ve všem. Pouhých deset sekund před koncem základní hrací doby mohl být stav srovnaný na 3:3, ale Pavol Demitra nepřekonal kanadského brankáře Luonga. I tak si zaslouží Slováci velké uznání za to, co předvedli.

Slovenský komentář

Český komentář

Na medaili to Slovákům nakonec bohužel nevyšlo, když prohráli zápas o bronz proti Finům poměrem 3:5.