PK Subban

PK Subban

Kanadský hokejista a obránce P.K. Subban dnes na ledě Vancouveru doslova zářil. Vstřelil totiž dva góly a výrazně pomohl k demolici Canucks 7:1. Obzvlášť jeho druhý gól se stal hitem internetových vyhledávačů.

Běžela čtvrtá minuta druhé třetiny a Subban si vzal puk ve svém obranném pásmu. Rozjel se dopředu a na hranici červené čáry vypálil dělovku na soupeřovu branku. K překvapení všech na ledě a v hledišti skončil kotouč až v síti překvapeného švédského brankáře Nilssona. Takové góly moc často nevidíme. Kanadský obránce se tak postaral o jeden z povedených gólů tohoto týdne, možná i měsíce.

P.K. Subban si dnes v noci zahrál až ve druhé lajně po boku ruského obránce Alexeje Jemelina. První obrannou dvojici tvořili Švýcar Josi a Švéd Ekholm. Hvězdami dnešního zápasu byli vyhlášení Craig Smith (1+2), Ryan Johansen (0+2) a Filip Forsberg (1+1).

Co se týče letošní sezóny, tak Subban zaznamenal již 20 bodů (6+14) ve třiceti zápasech a patří mu prozatím 106. místo v kanadském bodování. Mezi obránci je na 11. pozici spolu se svým par´tákem Josim.