Český hokejista David Pastrňák

To, že David Pastrňák má speciální cit pro puk, ví již hokejový fanoušek dlouho. Co však předvedl v dnešním utkání v přesilové hře, to se ani v NHL nevidí příliš často. V desáté minutě zvyšoval z přesilovky již na 2:1.

Úvodní třetina mezi Bostonem a Vancouverem byla obecně bohatá na góly. Viděli jsme jich hned pět. Ovšem ten třetí byl nejkrásnější celého večera a pravděpodobně si vyslouží nominaci na branku měsíce. A tak poté, co svou vychytralostí skóroval Pastrňák v předešlém zápase tak, že zpoza branky odrazil kotouč do brány o soupeřovy brusle, dnes předvedl krásné sólo.

Poté, co kanadský obránce Gundbranson předvedl brutální zákrok ze zadu u mantinelu, byl vyloučen na 5 minut plus do konce utkání. Boston tuto početní převahu ideálně využil, když v ní vstřelil 3 branky. Ta úvodní byla z hole Davida Pastrňáka. Po buly si 21letý útočník převzal kotouč za vlastní brankou a když nenašel žádného optimálně postaveného spoluhráče, rozhodl se pro sólo jízdu až před brankaře Nilssona. Prosmýkl se mezi dvěma obránci a prostřelil soupeřova gólmana mezi paží a tělem.

Autor: Jan Linha