Úvodní buly při zápase Olomouc - Vítkovice

Vítkovice obraly Olomouc, ta je zatím stále bez bodu

Ve druhém kole hokejové Tipsport extraligy se střetly dva moravské celky. HC Vítkovice Ridera po minulé domácí prohře po prodloužení měly ambice na první letošní výhru. To Olomouc po prvním kole odjížděla z Chomutova po prohře 4:2 a před svými fanoušky chtěla určitě výsledek napravit. Utkání s Vítkovicemi pro ni však skončilo shodným výsledkem.

Skvělý Bartošák se blýskl hned v úvodu utkání. Po vyloučení obránce Výtiska se totiž domácí tlačili na soupeřovu bránu. Po dobře provedené sehrávce se ke střele dostal Strapáč, který dělovkou na bránu dal vítkovickému brankáři zabrat.

Ačkoliv domácí měli v první třetině k dispozici čtyři přesilové hry, z branky se přesto radovali dříve hosté. Hrou vysokou holí se provinil olomoucký Vlach, který si tak musel odpykat čtyři minuty. K odraženému puku se v polovině přesilovky dostal útočník Rostislav Olesz, který precizně zavezl puk k pravé tyči branky. Vítkovice po více než dvaceti minutách hry vedly 1:0.

Olomouc dokázala ještě ve stejné třetině na gól Olesze odpovědět. Miroslav Holec využil výhody, když střelou do pravého růžku překonal Bartošáka.

Na další gól se nečekalo dlouho. Prakticky okamžitě se Vítkovice dostaly opět do vedení. Tentokrát po brance Daniela Kurovského.

V závěrečném dějství hry padly další tři góly. Dva do branky domácích a jeden do branky hostů. O jeden se postaral Ondřej Roman, po využití další přesilové hry. Následně znovu snížil olomoucký Jan Kontek. Zápas však definitivně rozhodl šestadvacetiletý Jakub Lev, který letos do Vítkovic přišel z Plzně.

Vítkovice tak druhé kolo hokejové extraligy vyhrály na ledě soupeře 4:2. Naopak Olomouc se po dvou zápasech nachází na předposledním místě tabulky a čeká na své první body.

Autor: Filip Klumpar