Český útočník Jakub Vrána

Vrána vstřelil dva góly, Palát s Voráčkem jeden, Jeřábek debutoval za Canadiens

Dnešní noc byla opět povedená co se týče českých hokejistů. Jakub Vrána dnes vstřelil dva góly, Ondřej Palát s Jakubem Voráčkem vstřelil každý po jedné brance. Jan Rutta s Davidem Pastrňánkem mají po asistenci. Jakub Jeřábek si připsal první start v NHL. Brankář Petr Mrázek musel střídat Howarda.

Povedený zápas měl dnes v noci Jakub Vrána, který obléká dres Washingtonu Capitals. Jeho tým se dnes utkal na domácím ledě s Ottawou Senators. Zápas se vyvíjel pro domácí hokejisty velmi dobře. Pět minut před koncem první dvacetiminutovky se dokázal trefit Jakub Vrána a pohých pět sekund před koncem první části zvýšil stav na 2:0 Alexandr Ovečkin. Český útočník se dokázal trefit ještě ve druhé třetině, když navyšoval stav už na 4:0. Zápas nakonec Capitals zvládli a vyhráli 5:2

Jakub Voráček dál sbírá body a ukazuje i nadále parádní formu. Další bod si připsal v dnešním zápase, když se jeho Flyers představili na ledě Islanders. Voráček vstřelil gól ke konci druhé třetiny, když vyrovnával hru na 3:3. Poté už gól nepadl a rozhodnout muselo prodloužení, kde hned po půl minutě hry vstřelil gól Bailey za Islanders.

Dva Češi dokázali bodovat také v zápase Tampa s Chicagem. Nejdříve u první branky Blackhawks asistoval Jan Rutta a útočník Tampy Ondřej Palát poté ve druhé třetině vstřelil gól v oslabení. Tento duel zvládli lépe hokejisté Tampy Bay, kteří porazili Chicago 3:2 v prodloužení.

Také David Pastrňák sbírá body jako na běžícím páse. Boston se ukázal na ledě Devils. Po první třetině byl stav 2:1 pro Bruins. U druhé branky Bostonu asistoval právě Pastrňák. Zápas musel za stavu 2:2 do prodloužení, kde jsme se gólu ale nedočkali. Na řadu přišly samostatné nájezdy, kde musela rozhodnout až jedenáctá série. Vítězný nájezd proměnil McAvoy. Také David Pastrňák vstřelil gól v nájezdech, když jel ve druhé sérii.

Jakub Jeřábek si připsal první start za Montreal Canadiens v sezóně v zápase s Nashvillem. Byl pro něj také velký debut v kanadsko-americké NHL. Nastoupil ve třeti lajně po boku Davidsona. Utkání se vyvíjelo lépe pro Montreal, který vedl na konci dvanácté minuty 1:0. Pouhé dvě sekundy před koncem první periody vyrovnal z přesilové hry Filip Forsberg. Dalších gólů jsme se dočkali až v závěrečné části. Nejdříve ve třiačtyřicáté minutě zvýšil stav na 2:1 svým druhým gólem Forsberg a poté minutu před koncem základní hrací doby vyrovnal Morrow. Na řadu přišlo prodloužení, které ale vítěze neurčilo. V samostatných nájezdech byli úspěšnější domáci Predators, kteří nakonec zvítězili 3:2.

Po délši době si zachytal také Petr Mrázek, který musel v zápase s Edmontonem vystřídat svého kolegu Howarda. Ke střídání došlo pět minut před koncem druhé třetiny, když Edmonton vedl už 4:2. Detroit nedokázal poté vstřelit gól a naopak inkasoval. Oilers nakonec vyhráli na ledě Detroitu vysoko 6:2.