Vsetín právě vyhrál druhou ligu a bude hrát o baráž

Vsetín vyhrál 2. ligu a zahraje si baráž o WSM ligu!

Vsetín dnes rozhodl ve finále proti Porubě a vyhrál tak důležitý zápas po samostatných nájezdech. Tímto vítězstvím ve 2. lize si zahrají baráž o WSM ligu.

Dnes byl tedy na programu finálový zápas číslo 3. Předešlé dva zápasy zvládl Vsetín na jedničku a vyhrál je. Do dnešního utkání tedy nastupovali za stavu 2-0 zápasy pro domácí. Domácí šli s velkým odhodláním do utkání. Už ve 2. minutě se radovali z gólu. Vsetín hrál přesilovou hru. Skvěle zahranou kombinaci zakončoval Ostrčil, ale ten trefil jen obránce Poruby. Se střelou však přispěchal Zoubek, ale ten trefil připraveného brankáře. O dorážku se hlásil úplně volný Jan Kolařík, který se mohl se svými spoluhráči radovat z vedení 1:0. Vsetín poté hrál kontrolovaně a více se zaměřovali na obrannou fázi. Poruba dokázala vyrovnat na konci 33 minuty, když se trefil Jan Puškár, který dostal přesnou nahrávku od Slavíka. Puškárovi nezbývalo nic jiného, než poslat kotouč přes brankáře. Bylo srovnáno 1:1. Utkání bylo velmi vyrovnané a žádný tým nechtěl udělat chybu. Ve 47. minutě šli domácí opět do jednobrankového vedení. Vsetínšti hráli přesilovou hru, dlouho kombinovali, ale střela nikde. Hlavního úkolu se chopil Vladimír Luka, který na nic nečekal, vypálil na bránu a prostřelil Kubáně. Zápas se schyloval ke konci a domácí se pomalu mohli radovat z postupu. Ale oslavy byly v ohrožení. V 55. minutě totiž Poruba vyrovnala na 2:2. Poruba zahrála krásnou akci, na jejímž konci se po levém křídle dral do zakončení David Zachar, který trefil přesně horní růžek Šurýho branky. Utkání skončilo v základní hrací době nerozhodné 2:2. Šlo se do prodloužení, které ale také nerozhodlo. Týmy si vytvořily pár šancí, ale do brankáři podrželi své týmy. Rozhodnout musely samosotatné nájezdy. V první sérii se rozjel domácí Vladimír Luka, který překonal hostujícího brankáře. Na druhé straně se nájezdu chopil Zachar, ten ale neuspěl. Druhou sérii rozehrál Kolařík, který také uspěl a poslal domácí do vedení 2:0. Za hostující celek se rozjel Piecha, ale ten jako Zachar neuspěl. Třetí sérii nájezdů rozjel Pokorný, který vyslal kotouč přesně do brány a slavil vedení v nájezdech 3:0. Na druhé straně se Seidler snažil snížit skóre v nájezdech, ale ani ten neuspěl. Šurý ho vychytal. Vsetin tak mohl slavit vítězství 3:2 po samostatných nájezdech a celé vítězství ve druhé lize východ. Tímto vítězstvím si zahrají baráž o WSM ligu. Vsetín vyhrál druhou ligu Východ Zdroj: tvcom.cz

VHK ROBE Vsetín: HC RT TORAX Poruba 2011 3:2 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 3. Kolařík (Janáček, Zúbek), 48. Luka (Kucharczyk), rozh. náj. Luka – 34. Puškár (Slavík, Rudl), 56. Zachar (Piecha, Slavík)